Dışişleri Bakanlığından Avusturyada PKKlilerin gösteri düzenlemesine tepki

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Dışişleri Bakanlığından Avusturyada PKKlilerin gösteri düzenlemesine tepki
Abone ol
Dışişleri Bakanlığı, PKK'lilerin Avusturya'da gösteri düzenlemesine yazılı basın açıklamasıyla tepki gösterdi, Avusturya hükümetinin tutumunu eleştirdi.

"Viyana’da terör örgütü PKK ve yandaşları tarafından birkaç gündür üst üste gösteriler düzenlenmesi, terörle mücadelede gösterilen samimiyetsizliğin yeni bir tezahürü olmuştur." denilen açıklamada, "Söz konusu gösteriler aracılığıyla terör örgütü PKK propagandasına müsaade edilmesi, terör örgütünün sembollerinin kullanılmasına göz yumulması ve ülkemizin hedef alınması asla kabul edilemez. Türkiye’nin sınırları içerisinde ve sınır ötesinde terörle kararlı mücadelesinde elde ettiği somut sonuçların önemi bu manzara karşısında daha iyi anlaşılmaktadır. Yürüttüğümüz başarılı operasyonlar sonucunda can çekişen terör örgütü PKK’ya destek vermeye yönelik bu gayretler beyhudedir." ifadelerine yer verildi.

Gösterilerde Türkiye vatandaşlarına ve iş yerlerine saldırıların gerçekleştirildiği belirtilen açıklamada, "Gösteriler sırasında ayrıca, Avusturya emniyet güçlerince Türk kökenli gençlerin yaralanmasına, Türk toplumuna ait bazı iş yerlerinin zarar görmesine sebep olan sert müdahaleyi kınıyoruz. Kamu düzeninin sağlanması ve şiddetin önlenmesinin yolu, terörle gerektiği şekilde mücadele edilmesinden geçmektedir." denildi.

Açıklamanın devamında, "Avusturya makamlarını, AB tarafından terör örgütü olarak tanınan PKK terör örgütüyle layıkıyla mücadele etmeye ve konuyu popülist siyaset için malzeme yapmamaya davet ediyoruz. PKK iltisaklı grupların Viyana’da dört gün üst üste gösteri düzenlemelerinden, ayrıca Avusturya güvenlik güçlerinin Türk gençlere şiddet uygulamasından duyduğumuz endişeyi bildirmek üzere Avusturya’nın Ankara Büyükelçisi Bakanlığımıza davet edilecektir." ifadeleri kullanıldı.

jab
Anahtar Kelimeler:
İranda Coronavirusun etkili olduğu yerlerde maske takma zorunluluğu getirildiÖnceki Haber

İranda Coronavirusun etkili olduğu yerle...

Brezilyada 552, Meksikada 267 ve Hindistanda 380 kişi Covid-19dan öldüSonraki Haber

Brezilyada 552, Meksikada 267 ve Hindist...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar