Köpek sahiplendirme

Dışişleri Bakanlığı: Türkiye ve Azerbaycan vatandaşları kimlikle seyahat edebilecek

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Dışişleri Bakanlığı: Türkiye ve Azerbaycan vatandaşları kimlikle seyahat edebilecek
Abone ol
Dışişleri Bakanlığı, Türkiye ile Azerbaycan Cumhuriyetleri vatandaşlarının karşılıklı ziyaretlerinde kimlikle seyahat imkânı tanıyan protokolün imzalanmasına ilişkin açıklama yaptı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

"Sayın Cumhurbaşkanımız, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev'in davetine icabetle 9-10 Aralık 2020 tarihlerinde dost ve kardeş Azerbaycan'a resmi bir ziyaret gerçekleştirmişlerdir.

Bu anlamlı ziyaret sırasında halklarımızın daha sıkı biçimde kenetlenmesinin önünü açacak olan iki ülke vatandaşlarının kimlik kartlarıyla karşılıklı ziyaretlerine imkân tanıyan protokolün imzalanmasından büyük bir memnuniyet duyuyoruz.

Azerbaycan'ın Türk vatandaşlarına uyguladığı vizeyi kaldırmasının hemen akabinde, 25 Şubat 2020 tarihinde iki ülke vatandaşlarının vizesiz ikamet süreleri 30 günden 90 güne çıkartılmıştı.

Sayın Bakanımızın Azerbaycanlı mevkidaşıyla 10 Aralık tarihinde imzaladığı bu protokol ile de iki ülke vatandaşları sadece kimlik kartı ibraz etmek suretiyle Türkiye ve Azerbaycan'a gidebileceklerdir.

Halklarımız arasındaki teması daha da artıracak olan bu yeni düzenleme aynı zamanda Can Azerbaycan ile ilişkilerimizin ulaştığı seviyeyi göstermesi bakımından son derece anlamlıdır." (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Almanyada Covid-19 kaynaklı 598 ölüm yaklaşık 30 bin yeni vaka tespit edildiÖnceki Haber

Almanyada Covid-19 kaynaklı 598 ölüm yak...

Elektrik kurumu giderlerinin faturalara yansıtılması kaldırılsın!Sonraki Haber

Elektrik kurumu giderlerinin faturalara...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar