ücretli reklam

Dışişleri Bakanlığı: Azerbaycan Ermenistana son kez çekilme fırsatı verdi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Dışişleri Bakanlığı: Azerbaycan Ermenistana son kez çekilme fırsatı verdi
Abone ol
Dışişleri Bakanlığı, Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki ateşkesin, önemli bir ilk adım olmakla birlikte kalıcı çözümün yerine geçmeyeceğini belirtti.

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Azerbaycan ve Ermenistan arasında ‪bugün yerel saatle saat 12.00'de yürürlüğe girmek üzere cephe hattında ateşkes ilan edilmiştir.

27 Eylül 2020 tarihinde başlayan silahlı çatışmalarda Azerbaycan yaklaşık 30 yıldır işgal altında olan topraklarını kendi imkânları ve özgüveniyle geri alabileceğini Ermenistan ve tüm dünyaya göstermiştir.

Bu süreçte, tüm dünyadan insani saiklerle ateşkes talepleri gelmiştir. Azerbaycan da son kez Ermenistan’a işgal ettiği topraklardan çekilmesi için bir fırsat vermiştir.

İnsani gerekçelerle esirlerin ve cenazelerin değişimi amacıyla ilan edildiği belirtilen ateşkes önemli bir ilk adım olmakla birlikte kalıcı çözümün yerine geçmeyecektir.

Türkiye başından beri ancak Azerbaycan’ın evet diyeceği çözümleri destekleyeceğini vurgulamıştır. Bu anlayışla sahada ve masada Can Azerbaycan’ın yanında olmaya devam edecektir." (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Vanda PKKye ait mühimmat ele geçirildiÖnceki Haber

Vanda PKKye ait mühimmat ele geçirildi

Kızılaydan Azerbaycana insani yardımSonraki Haber

Kızılaydan Azerbaycana insani yardım

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar