DGS ek yerleştirme sonuçları açıklandı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
DGS ek yerleştirme sonuçları açıklandı
Abone ol
​Adaylar, ek yerleştirme sonuçlarına ÖSYM’nin sonuç sayfasından erişebilecek.

ÖSYM'den yapılan duyuruya göre, 5 - 11 Kasım 2020 tarihleri arasında tercihleri alınan Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı ek yerleştirme işlemleri tamamlandı.

Adaylar, ek yerleştirme sonuçlarına 19 Kasım 2020 tarihinde 16.00’dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr  internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilecek.

Bir yükseköğretim programını kazanan adayların kayıt işlemleri ilgili üniversite tarafından 23-27 Kasım 2020 tarihleri arasında yapılacak.

E-kayıt yaptırmak isteyen adaylar, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının e-devlet kapısı üzerinden sunduğu "Üniversite E-Kayıt" uygulamasını tıklayarak, https://www.turkiye.gov.tr/yok-universite-ekayitadresi  üzerinden 21-25 Kasım 2020 saat 23:59'a kadar elektronik kayıt işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

Elektronik kayıt yapan adayların, ders kayıt işlemlerinde sorun yaşamamaları için e-kayıt işlemlerinin başarıyla gerçekleştirildiğine dair yazıyı ekranda görmeleri gerekiyor.

E-kayıt işlemlerini başarıyla tamamlayan adayların, yerleştirildikleri üniversitelerin web sitelerinde duyurulacak olan tarihlerde yapılacak ders kayıt işlemleri için üniversitelerine giderek kendilerinden istenen belgeleri yetkililere sunmaları gerekiyor.

Kayıt için adayların, yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu Üniversiteye süresi içinde başvurmaları gerekiyor.

DGS ek yerleştirme sonuçlarına ilişkin sayısal bilgiler ile en küçük ve en büyük puanlara ÖSYM'nin sitesinden ulaşılabiliyor. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Merkez Bankasının kararı sonrası döviz ve altın fiyatları gerilediÖnceki Haber

Merkez Bankasının kararı sonrası döviz v...

Mardinde Coronavirus tedbirleri değerlendirme toplantısı yapıldıSonraki Haber

Mardinde Coronavirus tedbirleri değerlen...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar