Devlet Bahçeli ikinci doz aşıyı oldu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Devlet Bahçeli ikinci doz aşıyı oldu
Abone ol
Korona virüsü aşısında ikinci doz uygulanmaya başlandı. MHP lideri Devlet Bahçeli'ye aşının ikinci dozu bugün yapıldı.
ücretli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, parti genel merkezindeki makamında korona virüsü (Covid-19) aşısı oldu. Twitter hesabından aşı olduğu anları paylaşan Bahçeli, "Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’nın planladığı şekliyle COVID-19 virüsü aşısının ikinci dozunu yaptırdım. İnşallah bu salgından maske, mesafe ve temizliğe dikkat ederek yakın zamanda kurtulacağımızı ümit ediyorum" dedi. İlk aşıyı sağ kolundan olan Bahçeli'nin bu kez sol kolu tercih ettiği görüldü.

Bahçeli, 15 Ocak'ta ilk doz aşıyı olmuştu. Aynı gün İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de ilk doz aşıyı yaptırmıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise 14 Ocak'ta ilk doz aşıyı olmuştu. 

SAĞLIK ÇALIŞANLARI VE 70 YAŞ ÜSTÜ AŞILANIYOR

Sağlık Bakanlığınca belirlenen "Kovid-19 Aşısı Ulusal Uygulama Stratejisi"ne göre, 13 Ocak'ta Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu üyelerinin aşılanmasını takiben 14 Ocak'ta ülke genelinde başlatılan aşılama çalışmaları kapsamında ilk dozlarını olan sağlık çalışanları, 28 günün tamamlanması sonrası ikinci doz aşılarını olmaya başladı.

Aşı programının 1. aşamasında yaklaşık bir milyondan fazla sağlık çalışanı ilk doz aşısını olmuştu.

Ayrıca, bugünden itibaren 70 yaş ve üzerindeki vatandaşlar da sisteme tanımlandı. Aşı hakkı tanınan ve randevularını alan 70 yaş üstü vatandaşlar, belirlenen sağlık kuruluşlarında aşılarını olmaya başladı. Bu yaş grubu da 28 gün sonra ikinci doz aşılarını olacak.

Aşılama takvimi doğrultusunda, yarından itibaren ise 65 yaş ve üzeri vatandaşların aşılanmasına başlanacak. GazeteDUVAR

Anahtar Kelimeler:
Pakistan'da özel şirketler Covid aşısı ithal edecekÖnceki Haber

Pakistan'da özel şirketler Covid aşısı i...

Zincir marketlerde sigara satışı yasaklanıyorSonraki Haber

Zincir marketlerde sigara satışı yasakla...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar