Dev denizanaları bu kez boğazda görüldü

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Dev denizanaları bu kez boğazda görüldü
Abone ol
Geçtiğimiz günlerde Avcılar Ambarlı sahili ile Küçükçekmece sahiline vuran binlerce dev denizanası bu kez boğazda görüldü.
ücretli

Beşiktaş sahilinde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün hemen altında bulunan Büyük Mecidiye Camiinin (Ortaköy Camii) hemen yanı başında çok sayıda irili ufaklı denizanasının kıyıya vurdu.

Avcılar sahiline geçtiğimiz haftadan itibaren dev denizanaları vurmuştu. Ağırlıkları yaklaşık bir kilogramı bulan denizanalarını toplamak için İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı ekiplerin çalışması tamamlandı. Görevlilerin 3 gün boyunca 20'şer kiloluk 500 torbada yaklaşık 10 ton denizanasını topladıkları öğrenildi.

Görünümleriyle mantara benzeyen dev denizanalarını gören vatandaşlar da şaşkınlıklarını gizleyemeyerek yaşananları görüntülemek için cep telefonlarına sarıldılar. Birkaç gündür sahilde görülen denizanaları su yüzeyinde kirli bir görüntü oluşmasına sebep oluyor.

Daha önce Avcılar ve Küçükçekmece sahilinde görülen denizanaları ile ilgili açıklama yağan uzmanlar, yaşananların küresel ısınma ve denizde oluşan lodos sebebiyle meydana geldiğini dile getirmişlerdi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Eswatininin Başbakanı Dlamini Covid-19dan hayatını kaybettiÖnceki Haber

Eswatininin Başbakanı Dlamini Covid-19da...

Eşi Covid-19dan dolayı vefat edenlere bin 500 TL destekSonraki Haber

Eşi Covid-19dan dolayı vefat edenlere bi...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar