Denizli Büyükşehir’den ulaşımda engellilere büyük kolaylık

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Denizli Büyükşehir’den ulaşımda engellilere büyük kolaylık
Abone ol
Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım AŞ, engellilerin şehir içi ulaşımda kullandığı kimlik kartlarını akıllı kartlara dönüştürdü. Türkiye’de ilk kez yapılan yeni uygulama ile engelliler çift kart karışıklığından ve vizeleme işlemlerinden kurtuldu.
ücretli

DENİZLİ (İGFA) - Denizli Büyükşehir Belediyesi, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Denizli İl Müdürlüğü işbirliği ile engellilerin şehir içi belediye otobüslerinde kullandığı ulaşım kartlarını akıllı kartlara dönüştürdü.

Daha önce engelli kimlik kartları veya Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım AŞ'den alınan yeşil renkli ücretsiz kart ile belediye otobüslerinde seyahat edebilen engelli vatandaşlar yeni uygulama ile tek kart kullanacak.

Bu kapsamda Denizli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım AŞ, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Denizli İl Müdürlüğü'ne 1 kart yazıcısı ve boş halde bulunan temassız beyaz kartlar verdi. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Denizli İl Müdürlüğü ise akıllı kartları engelli vatandaşlara tanımlayarak dağıtmaya başlarken, bundan sonraki süreçte çift kart karışıklığının yaşanmayacağına dikkat çekildi.

Türkiye'de ilk kez yapılan uygulama ile engelli vatandaşların şehir içi belediye otobüs ulaşımında büyük bir kolaylık getirildi. Yeni uygulamayla birlikte engelli vatandaşların her yıl yaptırmak zorunda olduğu vizeleme işlemlerinden de muaf olacağı belirtildi.


Mardin’de Vali Demirtaş’tan hem ziyaret, hem tedbir hatırlatmasıÖnceki Haber

Mardin’de Vali Demirtaş’tan hem ziyaret,...

Muğla’da 800 bin metre dere temizliği yapıldıSonraki Haber

Muğla’da 800 bin metre dere temizliği ya...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar