Darbe girişiminden bu yana FETÖ soruşturmasında 20 bin 612 personel MSBden ihraç edildi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Darbe girişiminden bu yana FETÖ soruşturmasında 20 bin 612 personel MSBden ihraç edildi
Abone ol
Milli Savunma Bakanlığı, 15 Temmuz 2016’dan bugüne kadar toplam, 20 bin 612 personelin ihraç edildiğini, 3 bin 560 personel hakkında ise adli ve idari sürecin devam ettiği açıklandı.
ücretli

Milli Savunma Bakanlığı, Bakanlık faaliyetler başta olmak üzere gündemdeki önemli konulara ilişkin basına bilgilendirmede bulundu.

Silahlı yapıların  Sincar'dan çekilmesine ilişkin yapılan değerlendirmede, "Sincar Merkezi Irak Hükümeti ve Irak Kuzeyi Bölgesel Yönetimi arasında Sincar’da kamu düzeni ve istikrarın yeniden tesisi maksadıyla 09 Ekim tarihinde imzalanan anlaşmayı ve bu çerçevedeki çabaları destekliyoruz. Gelişmeleri yakinen takip ediyoruz." denildi.

Açıklamada, Suriye Harekât Alanlarında son bir ay içerisinde 204 PKK/YPG mensubunune"tkisiz hale getirildiği" belirtildi.

Açıklamada, son bir ay içerisinde yasadışı hudut geçiş teşebbüsünde bulunan toplam 7 bin 367 şahsın yakalandığı, 40 bin 160 şahsın hududu geçmeden engellendiği bildirildi.  Açıklamanın devamında bu şahıslar arasından 25’i FETÖ olmak üzere 39’unun "terör örgütü üyesi" olduğu tespit edildiği aktarıldı.

FETÖ ile mücadele, ilgili kurumlarla koordineli olarak; yeni bilgi, belge ve veriler ışığında kararlılıkla sürdürüldüğü belirtilen açıklamada, "Bu kapsamda yürütülen soruşturmalar neticesinde; 15 Temmuz 2016’dan bugüne kadar toplam,  20 bin 612 personel ihraç edilmiş, 3 bin 560 personel hakkında ise adli ve idari süreç devam etmektedir." denildi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Türkiye'den Akdeniz'de yeni Navtex ilanıÖnceki Haber

Türkiye'den Akdeniz'de yeni Navtex ilanı

Bağlarda asfaltlama çalışmaları kış mevsiminin gelmesiyle tamamlandıSonraki Haber

Bağlarda asfaltlama çalışmaları kış mevs...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar