ücretli reklam

Dar gelirli aileler için yapılan konutlarda sona gelindi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Dar gelirli aileler için yapılan konutlarda sona gelindi
Abone ol
Gaziantep’te Şahinbey Belediyesi tarafından dar gelirli aileler için yapılan 210 konutun inşaat çalışmaları devam ediyor.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Perilikaya Mahallesine yapılan 210 konutun inşaat çalışmalarını yerinde inceledi.

Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Tahmazoğlu, 2021 yılında dar gelirli aileler için yeni konutların yapılacağını söyledi.

Vatandaşları ev sahibi yapmaya devam edeceklerini ifade eden Tahmazoğlu, “Şahinbey Belediyesi olarak, ilçemizdeki konut ihtiyacını karşılamak üzere, şu ana kadar 9 binin üzerinde konut inşa ettik. TOKİ ile yapılan yaklaşık 2 bin konutla birlikte, toplamda 11 bine yakın konut inşa ettik. Bunların yarısı sosyal konut olarak dar gelirli vatandaşlarımıza verildi. Şu anda yeni yaptığımız konutlarımızı da en geç 6 ay içerisinde tamamlayarak, ihtiyaç sahibi ailelerimize teslim edeceğiz.” dedi.

Tahmazoğlu, “Bunun dışında başka konut projelerimizde var. Vatandaşlarımızın bu konuda bir beklenti içerisinde olduğunu biliyorum. Şu anda TOKİ’nin ilçemizde bin 900 tane konut inşaatı var. Bizde Şahinbey Belediyesi olarak hazırlıklarımızı yapıyoruz. İnşallah yeni alanlarla birlikte sosyal konut yapmak üzere hazırlıklarımızı tamamladık. 2021 yılında dar gelirli vatandaşlarımızı konut sahibi yapmak üzere projelerimizi açıklayacağız. Konutlarımızın Şahinbey’imize hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Dışişleri Oruç Reisin faaliyetinin sürdüğünü açıkladıÖnceki Haber

Dışişleri Oruç Reisin faaliyetinin sürdü...

Vali Baruş: Çocuklardan enerji almayan bir öğretmen solan bir güle benzerSonraki Haber

Vali Baruş: Çocuklardan enerji almayan b...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar