Köpek sahiplendirme

Daha hızlı yayılan virüs alarmı: Hollanda, İngiltere'den uçuşları durdurdu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Daha hızlı yayılan virüs alarmı: Hollanda, İngiltere'den uçuşları durdurdu
Abone ol
İngiltere'de korona virüsünün yaklaşık yüzde 70 oranında daha bulaşıcı olacak şekilde mutasyona uğraması Avrupa'da yeni bir alarm durumuna yol açtı. Hollanda hükümeti, mutasyona uğramış virüsle enfekte bir vakanın tespit edilmesi sonrası İngiltere'den uçuşları askıya aldı.

İngiltere'nin güneyinde korona virüsünün daha hızlı yayılacak şekilde mutasyona uğradığının tespit edilmesi sonrasında Avrupa'da yeni bir alarm hali var. Hollanda, İngiltere'den ülkeye gelecek uçuşları bugünden itibaren askıya alıyor.

SEYAHAT UYARISI DA YAPILDI

Hollanda'dan yapılan açıklamada, ülkede aralık başında Covid-19 pozitif bir kişiden alınan virüs örneğinde, İngiltere'de görülen mutasyonun aynısının tespit edildiği belirtildi. Buna göre, söz konusu mutasyonun Hollanda'da da yayılmaması adına İngiltere'den ülkeye yapılan uçuşlar şu an için 1 Ocak gününe dek askıya alındı. Hollanda hükümeti vatandaşlarına, zorunlu haller dışında İngiltere'ye seyahat etmemeleri için de uyarıda bulundu.

BAŞBAKAN JOHNSON: YÜZDE 70 DAHA HIZLI YAYILIYOR

İngiltere hükümeti geçtiğimiz hafta, başkent Londra dahil ülkenin güney kentlerinde korona virüsünün daha önceki aylara kıyasla daha hızlı yayıldığını duyurmuştu. Bu durumun, VUI-202012/01 adı verilen bir mutasyondan kaynaklanıyor olabileceği belirtilmişti. İngiltere Başbakanı Boris Johnson da dün yaptığı açıklamada, mutasyona uğramış varyantın eskiye göre yüzde 70'e varan oranlarda daha bulaşıcı olabileceğini söyledi.

DSÖ: YAKIN TEMAS HALİNDEYİZ

Dünya Sağlık Örgütü ise yeni varyant konusunda İngiliz yetkililerle yakın temas halinde olduklarını duyurdu.

Bu haberin ardından, İngiltere'de Londra dahil birçok güney kentindeki kısıtlamalar sıkılaştırılmış durumda. Ülkede bir yandan da aşılama süreci devam ediyor. DUVAR


Davutoğlu: Çin Aşısına Çok Güvenle BakamıyorumÖnceki Haber

Davutoğlu: Çin Aşısına Çok Güvenle Bakam...

Saray'daki canlı müzikli ziyafetin görüntüleri Twitter'da Gündem olduSonraki Haber

Saray'daki canlı müzikli ziyafetin görün...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar