ücretli reklam

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni Kuveyt Emiri es-Sabah ile telefonda görüştü

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni Kuveyt Emiri es-Sabah ile telefonda görüştü
Abone ol
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni Kuveyt Emiri Şeyh Nevvaf el-Ahmed el-Cabir es-Sabah ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

İletişim Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Erdoğan görüşmede, vefatından derin teessür duyduğu Kuveyt Emiri Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah'a Allah’tan rahmet dilerken, merhumun ailesine ve dost Kuveyt halkına taziyelerini iletti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, merhum Emir’in bölgede barış ve istikrar yolunda sarf ettiği üstün gayretlerin yanı sıra Kuveyt’in refah ve kalkınması yolunda yaptığı müstesna katkılarla daima takdirle hatırlanacağını ifade etti.

Şeyh Nevvaf el-Ahmed el-Cabir es-Sabah’ı Kuveyt Emirliği makamına gelmesi dolayısıyla tebrik eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye ile Kuveyt arasındaki köklü tarihi ve kültürel bağlardan gücünü alan müstesna ilişkileri daha da geliştirmek istediklerini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki ülke arasındaki yakın iş birliğinin bölgede barış ve istikrar ortamının tesisine de katkı sağlayacağına inandığını dile getirdi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Fransa'da Covid-19 vaka sayısı son 24 saatte 12 bin 845 artışla 563 bin 535'e yükseldiÖnceki Haber

Fransa'da Covid-19 vaka sayısı son 24 sa...

Enerji Bakanı Dönmez: Kanuni sondaj gemisi, 10 Ekim'de demir alacakSonraki Haber

Enerji Bakanı Dönmez: Kanuni sondaj gemi...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar