Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kısa çalışma ödeneği mart sonunda bitiyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kısa çalışma ödeneği mart sonunda bitiyor
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan, kısa çalışma ödeneğini mart ayı sonunda bitireceklerini açıkladı. Erdoğan alınan önlemlere yeterince uyulmadığını belirterek, "Şehirlerimizdeki mevcut uygulamayı bir süre daha sürdürme kararı aldık" dedi.
ücretli

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılan kabine toplantısı sona erdi. Erdoğan toplantının ardından açıklamalarda bulundu: 

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

- Türkiye'yi salgınla birlikte hızlanan yeni siyasi ekonomik düzende hak ettiği yere çıkarmakta kararlıyız. Her reform programımız, kamudan özel sektöre kadar tüm tarafların görüş ışığında oluşturulmuştur.

- Ülkemizin hayrına olan her iş gibi reformlarımızı da kör bir üslupla sabote etmeye çalışanları milletimize havale ediyoruz.

 

- Korona virüsü salgınında vefat eden kardeşlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet diliyorum. Sağlık çalışanlarına bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum. İnsanların hastane kapılarından çevrildiği, doktorların hasta seçmek zorunda kaldığı vahim sahnelerin hiçbiri hamdolsun hiçbiri ülkemizde yaşanmadı.

- Dünyada aşı uygulamasını başlatan ilk ülkeler arasındayız. Bugün itibariyle 11 milyon 500 bine ulaştı. Aşılama sıralamasında dünyada 5. sıradayız.

- İnşası süren projeleri hızlandırarak İstanbul Başakşehir ve Konya ve Tekirdağ'daki şehir hastanelerimizi hizmete aldık. Dünyada aşı uygulamasını başlatan ilk ülkeler arasındayız. Bugün itibariyle 11 milyon 500 bine ulaştı. Aşılama sırasında dünyada 5. durumdayız. Çalışmaları süren yerli aşı hazır hale gelene kadar yurtdışından aşı tedariğini sürdüreceğiz. 

- Salgın döneminde kısa çalışma ödeneğinin kapsamını genişlettik, şartlarını kolaylaştırdık. Salgının seyrine göre peyder pey uzattığımız uygulamayı mart sonunda bitiriyoruz. 2,5 milyon çalışanımıza 10 milyar liraya yakın nakdi ücret desteği ödedik. Normalleşme desteği ile 3.6 milyardan fazla prim mahsuplaşması yaşattık. Salgının başından itibaren verdiğimiz teşviklerin tutarı 80 milyarı buldu. #BizbizeyeterizTürkiyem kampanyasıyla 2 milyar lirayı aşkın yardım topladık ve bu yardımları ihtiyaç sahipleri ailelere taktim ettik.

- Birçok ülkede görülen sıkıntıların, tedarik zincirindeki aksaklıkların ve güvenlik zafiyetlerinin hiçbirine Türkiye'de şahit olunmadı. GazeteDUVAR

Anahtar Kelimeler:
Konut satışları tepetaklakÖnceki Haber

Konut satışları tepetaklak

Türkiye'de 15 bin 503 kişinin testi pozitif çıktıSonraki Haber

Türkiye'de 15 bin 503 kişinin testi pozi...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar