ücretli reklam

Covıd-19 nedeniyle yetersiz beslenen binlerce çocuk ölebilir

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Covıd-19 nedeniyle yetersiz beslenen binlerce çocuk ölebilir
Abone ol
​Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Covid-19 krizi nedeniyle bu yıl ayda 10 bini aşkın çocuğun açlıktan ölebileceğine dikkat çekti.

WHO Başkanı Tedros Adhanom Ghebreyesus, BM Gıda ve Tarım (FAO) konferansında yaptığı konuşmada, Coronavirus (Covid-19) salgını nedeniyle sahra altı Afrika ve Güney Asya'da çocuklardaki yetersiz beslenme oranlarında yüzde 14 artış (6,7 milyonu aşkın kişi) beklediklerini söyledi.

Ghebreyesus, "Fakirler geride kalırken zenginlerin sağlıklı beslenmeye erişebileceği bir dünyayı kabul edemeyiz... Zenginler evde kalmayı göze alabilir fakat fakirler işe gitmek zorunda."  dedi.

Ghebreyesus, "Ülkeler, çocukluk dönemi beslenme programlarını genişletirse, sağlıksız gıdaların pazarlanmasını azaltırsa ve tüketiciler arasında daha iyi gıda tercihleri sağlamak için mali politikalar kullanırsa milyonlarca hayat kurtarılabilir." İfadelerini kullandı.

Covid-19'un; hayatın kırılgan, sağlığın değerli olduğunu ve sağlıklı beslenmenin sadece zenginler için olmadığını, bir insan hakkı olduğunu hatırlattığını söyleyen Ghebreyesus, " Pandemi, temel hizmetler, aşılama, aile planlamasında, çocuk beslenmesi ve daha pek çok konuda ciddi aksamalara neden oldu." diye konuştu. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Anayasa Mahkemesi olağanüstü toplantının ardından açıklama yapmadıÖnceki Haber

Anayasa Mahkemesi olağanüstü toplantının...

Türkiyede Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 9 bini aştıSonraki Haber

Türkiyede Covid-19 nedeniyle ölenlerin s...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar