Köpek Sahiplendirme

Covid-19 Güncel Yaklaşım kitabı pandemi ile mücadelede yol gösterecek

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Covid-19 Güncel Yaklaşım kitabı pandemi ile mücadelede yol gösterecek
Abone ol
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaşı Tıp Merkezinde görevli hekimler tarafından yazılan "Covid-19 Güncel Yaklaşım" kitabı, Coronavirus pandemisinde doktorlara yol gösterecek.

Van YYÜ Dursun Odabaş Tıp Merkezi'nde, Coronavirus pandemisi ile mücadele bilgilerinin yer aldığı, 44 öğretim üyesi tarafından yazılan ve 32 bölümden oluşan "Covid-19 Güncel Yaklaşım" kitabının tanıtımı yapıldı. Program, kısa zaman önce Coronavirus dolayısıyla hayatını kaybeden Van YYÜ Dursun Odabaş Tıp Merkezi Poliklinik Sorumlusu Müdür Yardımcısı Mehmet Veysi Göz için yapılan konuşma ile başladı.

Daha sonra bir konuşma yapan YYÜ Dursun Odabaş Tıp Merkezi Başhekimi Dr. Ümit Haluk İliklerden, "Coronavirus sürecinde şu ana kadar ayaktan 12 bin 162 hastanın tedavisi yapıldı. Yatan bin 52 hastamız oldu. 200'ün üzerinde yoğun bakım hastasını takip ettik. Günlük Covid-19 acil polikliniklerimizde 300'e varan hasta muayenesi yapıldı. PCR laboratuvarında da günlük yaklaşık 500 test yapılarak ilimizdeki pandeminin yönetiminde tanı basamağındaki en büyük rolü de üstlenmiş olduk. Bu süreçte bu hizmeti verirken birçok sağlık çalışanımız da Covid-19 tanısı aldı. Bu süreçte hocamızla birlikte güzel bir çalışma yapıldı. ‘Covid-19 Güncel Yaklaşım' kitabı uluslararası yayınlanan bir kitap oldu. Kitap, Türkiye'de Covid-19 pandemisini tüm içerikleriyle barındıran kapsamlı bir kitaptır. Pandemide tüm sağlık çalışanlarına rehber olabilecek bir kitap yazdık." dedi.

Van YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli ise, "Sağlık çalışanlarımız mart ayından bugüne kadar artık yoruldu. Ancak bu yorgunluğu halkımıza ve bizlere belli ettirmedi. Fedakârca çalışmaya devam ediyorlar. Tüm hastalarımızı en iyi şekilde tedavi ediyorlar. Sağlık Bakanlığı tedavi algoritmasını sürekli güncelliyor. Yapılan bilimsel ve akademik çalışmalar kitaba dönüştü. Bu anlamda tüm hocalarımızı kutluyorum. Tedavisi olamayan bu hastalığın gidişatını etkileyecek, hastalar için daha güzel sonuçları ortaya koyacak bilgiler bu kitapta öneriliyor" dedi.

Şevli ayrıca kurallara uymada ve pandemi ile etkin mücadelede herkesin kurallara uyması gerektiğini belirtti.

Kitap tanıtımının ardından sağlık çalışanları için moral motivasyon etkinliği düzenlendi. Etkinlik, pandemi sürecinde yoğun mesai harcayan ve Covid-19 Güncel Yaklaşım kitabının yazılmasında emeği geçen sağlık çalışanlarına plaket ve hediyeler verilmesiyle son buldu. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
AK Parti Sözcüsü Çelik: Milletine silah doğrultundan daha ahlaksız, daha hain kimse yokturÖnceki Haber

AK Parti Sözcüsü Çelik: Milletine silah...

Adanada tüm camilerde yağmur duası yapıldıSonraki Haber

Adanada tüm camilerde yağmur duası yapıl...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar