Coronavirus tedbirleri kapsamında bugün kamuya açık alanlar denetleniyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Coronavirus tedbirleri kapsamında bugün kamuya açık alanlar denetleniyor
Abone ol
İçişleri Bakanlığının Coronavirus tedbirleri kapsamında bugün vatandaşların kalabalıklar halinde bulunabildikleri cadde, sokak, park ve bahçeler, piknik alanları, pazaryerleri ve sahiller gibi kamuya açık alanlar denetleniyor.

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliği’ne "Coronavirüs salgını" konulu ek genelge gönderdi. Genelgede, 19 Ekim Pazartesi gününden itibaren 7 gün boyunca 7 ayrı konuda tüm il ve ilçelerde genel denetimlerin yapılacağı belirtildi.

Bu kapsamda bugün vatandaşların kalabalıklar halinde bulunabildikleri cadde, sokak, park ve bahçeler, piknik alanları, pazaryerleri ve sahiller gibi kamuya açık alanlar denetleniyor

Yarın da berber/kuaför/güzellik merkezleri, internet kafe/salon ve elektronik oyun yerleri, düğün ve/veya nikâh salonları, lunapark/tematik parklar denetlenecek.

Denetimler, etkinliği ve görünürlüğü en üst seviyede olacak şekilde planlanacak ve uygulanacak. Denetim ekipleri her bir iş kolu ya da mekânın uzmanlık bilgisi göz önünde bulundurularak ilgili kamu kurum ve kuruluşları (kolluk, yerel yönetimler, il/ilçe müdürlükleri vb.), köy/mahalle muhtarları ile meslek odalarının temsilcilerinden oluşacak. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Ağrı Belediyesi Mahalle Konağı çalışmalarına başladıÖnceki Haber

Ağrı Belediyesi Mahalle Konağı çalışmala...

Gaziantepte sokak hayvanları için yeni barınak yapılacakSonraki Haber

Gaziantepte sokak hayvanları için yeni b...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar