Köpek Sahiplendirme

Çocuklar, yetişkinlere göre daha fazla Coronavirus taşıyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Çocuklar, yetişkinlere göre daha fazla Coronavirus taşıyor
Abone ol
​ABD'de yapılan araştırmalara göre, Covid-19 hastalığına yakalanan çocukların, yetişkinlere göre daha fazla virüs taşıyıcısı olduğu ortaya çıktı.

Yapılan araştırmalara göre, Coronavirus'ün yayılmasında çocukların rolü tahmil edilenlerin çok üzerinde olduğu tespit edildi.

Araştırmayı yürüten Massachusetts Hastanesi Kistik Fibrozis Merkezi Başkanı Lael Yonker, her yaştan çocuklarda, özellikle de enfeksiyondan sonraki iki günde tespit edilen virüs miktarının kendisini şaşırttığını söyledi.

Yonker, "Viral yükün bu kadar fazla olmasını beklemiyordum. Bir hastanede yetişkin hastaların tedavisi sırasında çok sayıda önlem alınıyor. Ancak hastanelik olan hastalardaki viral yük, dışarıda dolaşan 'sağlıklı çocuklardaki' viral yükten çok daha az" dedi.

Massachusetts Hastanesi Mukozal İmmünoloji ve Biyoloji Araştırma Merkezi Başkanı Alessio Fasano,  okullar açılmadan önce sonuçların iyi değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

Fasano, "Bu araştırma, okulların yeniden açılması için karar verecek yetkililere önemli bilgiler sunuyor. Çocuklar, virüsün yayılmasında muhtemel bir kaynak ve okullar yeniden açılırken bu veri göz önünde tutulmalı" ifadelerini kullandı. (İLKHA) 

Anahtar Kelimeler:
Yalova Valiliğinden kamuda esnek çalışma genelgesiÖnceki Haber

Yalova Valiliğinden kamuda esnek çalışma...

İspanyada son 24 saatte 8 binden fazla Coronavirus vakasıSonraki Haber

İspanyada son 24 saatte 8 binden fazla C...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar