Çınarda bir mezra karantinaya alındı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Çınarda bir mezra karantinaya alındı
Abone ol
Diyarbakır'ın Çınar ilçesine bağlı kırsal Kılıçkaya (Kêrîk) Mahallesi Alavuz Mezrası, görülen Coronavirus (Covid-19) vakaları nedeni ile karantinaya alınarak mezraya giriş-çıkışlar yasaklandı.

Çınar Kaymakamlığı İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararda, mezranın 10 Aralık saat 07.00 itibari ile ikinci bir değerlendirmeye kadar karantinaya alındığı belirtildi.

Yapılan açıklamada karantina süresince mezraya giriş-çıkışların İlçe Jandarma Komutanlığınca kapatılarak zorunlu hallerde kontrollü bir şekilde sağlanmasına, mezra içerisinde vatandaşların kalabalık gruplar halinde bir arada bulunmamalarına ve vatandaşların zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmamalarına karar verildiği belirtildi.

Açıklamanın devamında, "Kaymakamlığımızca ve ilgili kurumlarca yukarıda belirtilen esaslar doğrultusunda uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesini ve mağduriyete neden olunmamasına, alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilmesine ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunu'nun 195'inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına, 1593 Sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 27 ve 72'nci maddeleri uyarınca; oy birliği ile karar verilmiştir." ifadelerine yer verildi.

Daha önce de ilçeye bağlı Ağaçsever (Botıka), Beşpınar (Bêşpînar), Aşağıkonak (Xanıkajer), Pembeviran (Qurm) ve Blenli (Omera) Mahalleleri de son 8 gün içerisinde karantinaya alınmıştı. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Fransada Müslümanların fişleneceği yasa tasarısı kabul edildiÖnceki Haber

Fransada Müslümanların fişleneceği yasa...

Bingölde PKKya ait mühimmat ve malzeme ele geçirildiSonraki Haber

Bingölde PKKya ait mühimmat ve malzeme e...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar