Çınarda bir mahalle daha karantinaya alındı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Çınarda bir mahalle daha karantinaya alındı
Abone ol
Diyarbakır'ın Çınar ilçesine bağlı Tekkaynak Mahallesi görülen Coronavirus (Covid-19) vakaları sebebi ile karantinaya alındı.
ücretli

Çınar'a bağlı kırsal Tekkaynak (Şîğrêtepe) Mahallesi görülen Coronavirus (Covid-19) vakaları nedeni ile karantinaya alınarak mahalleye giriş-çıkışlar yasaklandı.

Çınar Kaymakamlığı İlçe Hıfzısıhha Kurulu tarafından alınan kararda mahallenin 15 Aralık saat 17.00 itibari ile ikinci bir değerlendirmeye kadar karantinaya alındığı belirtildi.

Yapılan açıklamada karantina süresince mahalleye giriş-çıkışların İlçe jandarma Komutanlığınca kapatılarak, zorunlu hallerde kontrollü bir şekilde sağlanmasına, mahalle içerisinde vatandaşların kalabalık gruplar halinde bir arada bulunmamalarına ve vatandaşların zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmamalarına kadar verildiği belirtildi.

Açıklamanın devamında, "Kaymakamlığımızca ve ilgili kurumlarca yukarıda belirtilen esaslar doğrultusunda uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesini ve mağduriyete neden olunmamasına, alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilmesine ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195'inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına, 1593 sayılı umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27 ve 72'nci maddeleri uyarınca; oy birliği ile karar verilmiştir." (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Palandöken: Çocuk işçiliği mesleki eğitim ile bitirilirÖnceki Haber

Palandöken: Çocuk işçiliği mesleki eğiti...

Çocuklardan örnek davranışSonraki Haber

Çocuklardan örnek davranış

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar