Çınar'da bir mahalle daha Covid-19 nedeni ile karantinaya alındı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Çınar'da bir mahalle daha Covid-19 nedeni ile karantinaya alındı
Abone ol
Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde bir mahalle daha Coronavirus (Covid-19) vakaları nedeni ile karantinaya alındı.

Çınar ilçe merkezine yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta yer alan Pembeviran (Qurm) Mahallesi görülen Coronavirüs (Covid-19) vakaları nedeni ile karantinaya alınarak mahalleye giriş-çıkışlar yasaklandı.

Çınar Kaymakamlığı İlçe Hıfzısıhha Kurulu tarafından alınan karar ile Mahallenin 7 Aralık saat 19.00 itibari ile 10 gün karantinaya alındığı belirtildi.

Yapılan açıklamada karantina süresince mahallelere giriş-çıkışların ilçe jandarma komutanlığınca kapatılarak, zorunlu hallerde kontrollü bir şekilde sağlanmasına, köy içerisinde vatandaşların kalabalık gruplar halinde bir arada bulunmamalarına ve vatandaşların zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmamalarına karar verildiği belirtildi.

Yapılan açıklamada, "Kaymakamlığımızca ve ilgili kurumlarca yukarıda belirtilen esaslar doğrultusunda uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesini ve mağduriyete neden olunmamasına, alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilmesine ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195'inci  maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına, 1593 sayılı umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27 ve 72'nci maddeleri uyarınca; oy birliği ile karar verilmiştir."

Daha önce de ilçeye bağlı Ağaçsever (Botıka), Beşpınar (Bêşpînar) ve Aşağıkonak (Xanıkajer) Mahalleleri de son 5 gün içerisinde karantinaya alınmıştı. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Tarım ve Orman Bakanlığından arı yetiştiricilerine destekÖnceki Haber

Tarım ve Orman Bakanlığından arı yetişti...

Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 15 bini aştıSonraki Haber

Covid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 15 b...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar