Çınar Meslek Yüksek Okulunun açılması için ön hazırlıklar başladı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Çınar Meslek Yüksek Okulunun açılması için ön hazırlıklar başladı
Abone ol
​Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç, Çınar Kaymakamlığı’na gerçekleştirdiği ziyarette açılması planlanan Çınar Meslek Yüksek Okulu için ön hazırlık çalışmalarına başlandığını belirtti.

Çınar kaymakamı Güher Sinem Büyüknalçacı’yı makamında ziyaret eden Karakoç’a, Zerzevan Kalesi Arkeolojik Kazıları Projesi başkanı Doç. Dr. Aytaç Coşkun da eşlik etti.

Ziyarette üniversitelerin bulundukları kente, bölgeye ve ilçeye değerlerini yansıtıp üretim katabilmeleri gerektiğine dikkat çeken Karakoç, yeni yönetim olarak belirledikleri ilkeler ve vizyon doğrultusunda hızlı bir şekilde harekete geçtiklerini vurguladı.

Rektör Karakoç, ayrıca Çınar'da kurulması hedeflenen meslek yüksek okulunda, ilk etapta Atçılık ve Antrenörlüğü, Harita-Kadastro ve Çocuk Gelişimi gibi bölümlerle eğitime başlamayı hedeflediklerini belirtti.

Kaymakam Büyüknalçacı da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Dicle Üniversitesi ile meslek yüksek okulu projesi ve Zerzevan kazıları başta olmak üzere birçok konuda ortak çalışmalar yapabileceklerini söyledi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
İskenderundaki patlamaya ilişkin 4 ilde operasyon: 5 gözaltıÖnceki Haber

İskenderundaki patlamaya ilişkin 4 ilde...

Viranşehir'de trafik kazası: 3 ölü, 1 yaralıSonraki Haber

Viranşehir'de trafik kazası: 3 ölü, 1 ya...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar