Köpek Sahiplendirme

Çin: Uluslararası toplum İran nükleer anlaşmasına destek veriyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Çin: Uluslararası toplum İran nükleer anlaşmasına destek veriyor
Abone ol
Çin'in Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Zhang Jun, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden, Viyana'nın başkenti Viyanada' düzenlenen 16. Nükleer Anlaşma Ortak Komisyonu Toplantısı'nı değerlendirdi.

Çinli diplomatın paylaşımında, "Ortak komisyonun yayınladığı bildirinin mesajı net ve açıktır. Bu bildiri uluslararası toplumun İran nükleer anlaşmasına olan desteğini yansıtıyor" denildi.

Nükleer Anlaşma Ortak Komisyonu'nun yeni tur toplantısı İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Abbas Irakçi ve Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Yardımcısı Helga Schmid’in başkanlığıyla Avusturya'nın başkenti Viyana'da yapıldı.

Nükleer anlaşmanın tarafları İran, İngiltere, Fransa, Almanya Rusya ve Çin'den Dışişleri Bakan Yardımcılarının katıldığı komisyon toplantısı sonrasında yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada, tüm katılımcıların Birleşmiş Milletler(BM) Güvenlik Konseyi'nin (BMGK) 2231 sayılı kararıyla desteklenen nükleer anlaşmanın korunması ve tüm taraflarca tam olarak uygulanmasının önemini vurguladığı belirtildi.

Nükleer anlaşmanın tarafları, ABD'nin İran'a yönelik BM yaptırımlarını geri getirme talebini reddetti. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Eskişehirde FETÖ operasyonuÖnceki Haber

Eskişehirde FETÖ operasyonu

Yeşilayın “Sağlıklı Fikirler Kısa Film Yarışması”na başvurular başladıSonraki Haber

Yeşilayın “Sağlıklı Fikirler Kısa Film Y...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar