Çin Suriye'ye 150 bin doz Covid aşısı bağışladı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Çin Suriye'ye 150 bin doz Covid aşısı bağışladı
Abone ol
Pekin yönetimi, Suriye'ye 150 bin doz Sinopharm aşısı bağışladı. Aşılar Şam Uluslararası Havalimanı'nda törenle karşılandı.
ücretli

Çin hükümeti, korona virüsü salgınına karşı Suriye'ye 150 bin doz Sinopharm aşısı bağışladı. Aşılar dün Şam'a ulaşırken, Suriye Sağlık Bakanı Hasab Gabaş havalimanında yaptığı açıklamada Çin'e teşekkür etti.

Suriyeli bakan, ilk dozların sağlık çalışanlarına yapılacağını, sonrasında ise ileri yaşlardaki kişiler ile kronik hastalığı bulunanların aşılanacağını açıkladı. Çin Büyükelçiliği'nden yapılan açıklamadaysa, Suriye'ye kısa süre içinde 150 bin doz aşı daha gönderileceği belirtildi.

Suriye hükümeti geçtiğimiz hafta, yoksul ülkelere aşı dağıtımını amaçlayan Birleşmiş Milletler (BM) girişimi COVAX üzerinden de yaklaşık 200 bin doz AstraZeneca aşısı almış; BM yetkilileri önümüzdeki haftalarda Şam'a daha fazla dozun teslim edileceğini açıklamıştı.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Suriye'de bir kısmı hükümetin, bir kısmı da hâlâ silahlı isyancıların kontrolünde olan bölgelerde başlatılacak aşılama programı için ülkeye ekipler göndermiş durumda. İsyancıların kontrolündeki İdlib'e de geçtiğimiz hafta Türkiye üzerinden 53 bin 800 doz aşı yollanmıştı. 

Anahtar Kelimeler:
Malatya’da 23 farklı noktada havai fişek gösterisiÖnceki Haber

Malatya’da 23 farklı noktada havai fişek...

EİB’den ABD’ye ’1915’ tepkisiSonraki Haber

EİB’den ABD’ye ’1915’ tepkisi

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar