Köpek sahiplendirme

Çığ felaketinin yaşandığı Van-Bahçesaray yolu için tünel çağrısı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Çığ felaketinin yaşandığı Van-Bahçesaray yolu için tünel çağrısı
Abone ol
Bahçesaray Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı İlhami Borta, Van’ın Bahçesaray ilçesinde Şubat 2020 tarihinde meydana gelen ve 42 vatandaşın hayatını kaybettiği çığ felaketinin bir daha yaşanması için kalıcı önlemlerin alınması gerektiğini belirtti.

Borta, İLKHA'ya yaptığı açıklamada, kar tüneli veya proje aşamasında olan Bahçesaray-Gevaş tünelinin bir an önce yapılması gerektiğini belirtti.

Şubat 2020'de Bahçesaray'da meydana gelen çığ felaketinin kendilerini derinden üzdüğünü belirten Borta, çığ felaketinden sonra yetkililer tarafından dile getirilen bir tünel projesinin olduğunu hatırlattı.

Proje hakkında henüz bir çalışma yapılmadığını söyleyen Borta, felaketin yaşandığı güzergahın, sürücüler için daha kullanışlı olduğunu ifade etti.

Borta, "Yolun durumu ile alakalı Belediye Başkanımız Meki Arvas ile görüştük. Yolun belli saatlerde ve yağışlı günlerde kapalı kalacağını söyledi. Kerapet Geçidinin bizim için daha iyi olduğunu biliyoruz. Bitlis-Hizan Karayolu oradan daha tehlikeli. Yolcular açısından başta olmak üzere her açıdan Kerapet yolunun kullanılması daha iyi olur." dedi.

Borta, "Bahçesaraylılar olarak yetkililerden bu yola kalıcı bir çözüm bulunmasını istiyoruz. Kar tüneli veya normal tüneller yapılarak bu sorunun çözülmesini istiyoruz. Eğer şu an proje aşamasında olan Bahçesaray-Gevaş tüneli yapılırsa hem zamandan tasarruf sağlanır hem de ekonomik anlamda Bahçesaray kalkınır. Esnaf ve halk daha rahat bir hayat sürer." ifadelerini kulandı. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Suriyedeki okullar için protokol imzalandıÖnceki Haber

Suriyedeki okullar için protokol imzalan...

Çüngüş ilçesinde zeytin bahçeleri artmaya başladıSonraki Haber

Çüngüş ilçesinde zeytin bahçeleri artmay...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar