Çiftçilere bu yıl için ödenecek tarımsal destekler belirlendi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Çiftçilere bu yıl için ödenecek tarımsal destekler belirlendi
Abone ol
Türkiye Tarım Havzaları Üretim ve Destekleme Modeli kapsamında buğday, arpa, çavdar, yulaf ve tritikale için dekar başına 19 lirası mazot, 8 lirası gübre olmak üzere 27 lira destek sağlanacak.

2020 Yılında Yapılacak Tarımsal Desteklemelere İlişkin Cumhurbaşkanlığı Kararı, Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.

Buna göre, ÇKS'ye dahil çiftçilere Türkiye Tarım Havzaları Üretim ve Destekleme Modeli kapsamında, dekar başına buğday, arpa, çavdar, yulaf ve tritikale için; 19 lirası mazot ve 8 lirası gübre olmak üzere toplam 27 lira; çeltik, kütlü pamuk için 62 lirası mazot ve 4 lirası gübre olmak üzere 66 lira; nohut, kuru fasulye, mercimek için 22 lirası mazot ve 4 lirası gübre olmak üzere toplam 26 lira; patates için 27 lirası mazot ve 4 lirası gübre olmak üzere 31 lira; yağlık ayçiçeği ve soya için 26 lirası mazot ve 4 lirası gübre olmak üzere 30 lira; dane mısır için 25 lirası mazot ve 4 lirası gübre olmak üzere 29 lira; kuru soğan, kanola, aspir, yaş çay, fındık, yem bitkileri için 17 lirası mazot ve 4 lirası gübre olmak üzere 21 lira; zeytin ve diğer ürünler için 15 lirası mazot ve 4 lirası gübre olmak üzere 19 lira destek verilecek. Nadas için de dekar başına 8 liralık mazot desteği sağlanacak.

Toprak analizi desteği olarak asgari 50 dekar ve üzeri tarım arazilerinde, her 50 dekar araziye kadar analiz başına yetkili toprak analiz laboratuvarlarına 40 lira destek olunacak. (İLKHA)

 

Anahtar Kelimeler:
Kasım ayı burs ve kredileri hesaplara yatmaya başladıÖnceki Haber

Kasım ayı burs ve kredileri hesaplara ya...

40 milyon değerinde araçlar çürümeye terk edildiSonraki Haber

40 milyon değerinde araçlar çürümeye ter...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar