Köpek sahiplendirme

CHP meclis üyesi Öztekin partisini manevi değerlere hazmedememekle suçlayarak istifa etti

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
CHP meclis üyesi Öztekin partisini manevi değerlere hazmedememekle suçlayarak istifa etti
Abone ol
Adıyaman’ın Besni ilçesinde, CHP İl Genel Meclis Üyesi Hacı Ali Öztekin, partisinin ilçe başkanının Kur’an Kursu yapılmasıyla ilgili yaptığı açıklamanın ardından istifa etti.

CHP Besni İlçe Belediyesi İl Genel Meclis üyesi Hacı Ali Öztekin, Besni Belediyesi tarafından Hayrat Vakfına Kur'an hizmeti için vakfedilen arazinin partisi tarafından hazmedilemediğini ve bundan dolayı partiden ayrıldığını duyurdu.

İstifasıyla ilgili açıklamalarda bulunan Öztekin, “Son günlerde sosyal medyada, CHP Besni İlçe örgütünün, Besni Belediye Meclisinin almış olduğu, Kur'an eğitimi ve hafızlık kursu için Hayrat İnsani Yardım Vakfına mülkiyeti Besni Belediyesi'nde kalmak şartı ile yer tahsis edilmesine karşı çıkarak, alınan bu kararın iptal edilmesiyle ilgili bir çalışma içerisinde olduklarını üzülerek öğrenmiş bulunmaktayım.  Besni Belediyesi'ni Kur'an Hafızlarının yetişmesine vesile olacak olan böyle bir hizmeti gerçekleştirdiği için tebrik ediyor, alınan bu kararın sonuna kadar devam etmesini özellikle destekliyorum." dedi

Öztekin, açıklamasının devamında, “Mensubu bulunduğum, CHP İlçe örgütünün, milli ve manevi değerlerimizi hiçe sayarak, Kur'an eğitimi verecek, hafız yetiştirecek olan, ilim ve irfan sahibi bir neslin yetişmesine sebep olacak böyle bir çalışmaya karşı çıkmasını kendi inanç değerlerimle bağdaştıramadım. Böyle hayırlı bir hizmeti eleştiren ve kim olursa olsun, Kur'an eğitiminin karşısında duracak bir yapının içinde bulunmam kabul edilebilir bir durum değildir. Bu sebepten mensubu bulunduğum Cumhuriyet Halk Partisi, parti üyeliğinden istifa ediyorum.” ifadelerini kullandı. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Ağrı'da çıkan feci yangında hayatını kaybedenler defnedildiÖnceki Haber

Ağrı'da çıkan feci yangında hayatını kay...

Hırsızlar sokağa çıkma yasağında telefon mağazasını soyduSonraki Haber

Hırsızlar sokağa çıkma yasağında telefon...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar