Çavuşoğlundan Ermenistana: Ateşkesi yine bozarlarsa bedelini öderler

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Çavuşoğlundan Ermenistana: Ateşkesi yine bozarlarsa bedelini öderler
Abone ol
Bakan Çavuşoğlu, Bakü'de yaptığı açıklamada Azerbaycan ordusunu tebrik ederken, Ermenistan için "Ateşkesi yine bozarlarsa bedelini öderler" dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun konuşmasında, "Azerbaycan’ın yaklaşık 30 yıldır işgal edilmiş topraklarının geri verilmesi somut bir takvime bağlandı. Hep saldıran, ateşkesi her seferinde bozan Ermenistan oldu.

Türkiye, Rusya'nın Azerbaycan-Ermenistan arasında oynadığı rolü önemsiyor. Nihai belgeyi Türk-Rus savunma bakanları Akar ve Şoygu dün imzaladı. Anlaşma gereği Rusya ile mutabakata vardık. Yarın Rusya'dan gelen heyetle detayları konuşacağız.

Önemli olan bundan sonra atılacak adımlar. Ateşkes ve sonrasındaki mutabakatın kalıcı bir barışa vesile olmasını diliyoruz. Ateşkeste Ermenistan Başbakanı'nın imzası var mı, var. O, ülkeyi bağlar. Ateşkesi yine bozarlarsa bedelini öderler." İfadelerine yer verdi.

Çavuşoğlu, "Bu süreçten Minsk üçlüsünün ders çıkarması gerekiyor, özellikle Fransa'nın. Ateşkesten sonra bile taraflı açıklamalar yapıyorlar" dedi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Şanlıurfa Valisi Erinden Hilvan Belediye Başkanlığına ziyaretÖnceki Haber

Şanlıurfa Valisi Erinden Hilvan Belediye...

Covid-19a yakalanan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy hastaneye kaldırıldıSonraki Haber

Covid-19a yakalanan Ukrayna Devlet Başka...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar