Bursa’da hafta sonu kısıtlaması fırsata döndü

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bursa’da hafta sonu kısıtlaması fırsata döndü
Abone ol
Koronavirüs ile mücadele kapsamında uygulanan hafta sonu sokağa çıkma yasaklarını fırsata dönüştüren Bursa Büyükşehir Belediyesi, ulaşım yatırımlarında hız kesmedi. Çalışmalarda Çevre yolundan İzmir yönüne dönüş için yapılan ilave şerit uygulaması tamamlanırken, pek çok noktada asfaltlama yapıldı.
ücretli

BURSA (İGFA) - Bursa’nın ulaşım sorununu ortadan kaldırmak amacıyla yol genişletme, yeni yollar, köprü ve kavşaklar ile raylı sistem yatırımlarını hız kesmeden sürdüren Bursa Büyükşehir Belediyesi, sokağa çıkma yasaklarını fırsata dönüştürdü. 

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı bünyesinde 12 aynı noktada 77 araç ve 191 kişilik ekiple, kazı dolgu, asfalt kaplama, asfalt yama, bordur, trafik çizgi, sinyalsizasyon ve levhalama çalışmaları gerçekleştirildi. Çevre Yolu’ndan gelip İzmir istikametine gidecek araçların oluşturduğu yoğunluğun önüne geçmek için bu bölgede yapılan şerit genişletmesi çalışması hafta sonu yasaklarında tamamlandı. Çalışmalarda ayrıca  Acemler Kavşağı tüp geçit çalışması kapsamında Oulu Cadde köprü üstü asfalt çalışması hızla devam ederken, Osmangazi ilçesi sınırlarında Nilüferköy Mahalle yolu asfalt yama çalışması, Demirtaş Cadde Yolu Panayır Cadde keşisimi Yasemin Park Kavşağı kazı dolgu ve asfalt kaplama çalışması, Demirtaş Cadde Yolu Yıldız Evler Kavşağı asfalt kaplama çalışması da yapıldı. Ayrıca T2 hattı üzerinde yer alan Gençosman yaya üstgeçidinin montajı da hafta sonu yasakları sürecince tamamlandı. 


Bursalı yemek sanayicileri: ”Türkiye tarımda planlı üretime geçmeli”Önceki Haber

Bursalı yemek sanayicileri: ”Türkiye tar...

Gönüllülük öğretmeni Aydınoğlu’nun 15. kitabı çıktıSonraki Haber

Gönüllülük öğretmeni Aydınoğlu’nun 15. k...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar