Bursa'da Covid -19 tedbirleri kapsamında yürürken sigara içmek yasaklandı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bursa'da Covid -19 tedbirleri kapsamında yürürken sigara içmek yasaklandı
Abone ol
Bursa Valiliği Covid-19 tedbirleri kapsamında kamuya açık alanlar ile cadde ve sokaklarda yürürken sigara içilmesini yasakladı.

Vali Yakup Canbolat başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı yeni kararlara göre, Bursa genelinde kalabalık cadde, sokak ve alanlar ile tüm pazar yerlerinde maske kullanımını ihlal ederek, bulaş riski oluşturması nedeniyle yürüyüş sırasında sigara içmek yasaklandı.

Konu ili ilgili Bursa Valiliği’nden yapılan açıklamada,

“İçerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminde, salgınla mücadelenin genel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra alınması gereken önlemler ayrı ayrı belirlenmektedir. İlimizde hasta ve temaslı kişi sayısı, ağır hasta, yatan hasta sayılarındaki artış ve maske takma zorunluluğunun ihlal edilmesi nedeniyle, yeniden yapılan değerlendirmeler sonucunda koronavirüs salgınının toplum sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetebilmek, sosyal hareketliliği ve insanlar arası teması azaltarak sosyal izolasyonu tesis etmek ve sigara, tütün ve tütün mamullerini kullanmak maksadıyla maskelerin indirilmesini önlemek amacıyla, ilimizde belirlenen kalabalık cadde ve alanlarda ve tüm pazar yerlerinde vatandaşların yürürken sigara, tütün ve tütün mamullerinin tüketilmesinin yasaklanmasına karar verilmiştir.

Alınan kararlara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282’nci maddesi gereğince idari para cezası verilmesi başta olmak üzere aykırılığın durumuna göre kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılmasına, konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanunu'nun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına karar verilmiştir.” ifadelerine yer verildi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Rusya'da 368 kişi daha Covid-19dan öldüÖnceki Haber

Rusya'da 368 kişi daha Covid-19dan öldü

Ekim ayında 685 sitenin erişimi engellendiSonraki Haber

Ekim ayında 685 sitenin erişimi engellen...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar