BM, pazar günü yapılacak Myanmar seçimlerini değerlendirdi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
BM, pazar günü yapılacak Myanmar seçimlerini değerlendirdi
Abone ol
BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'in Sözcüsü Stephane Dujarric, Myanmar'da yarın yapılacak genel seçimlerin, Arakan Müslümanlarının yurtlarına geri dönmelerine katı sunacağına inandıklarını söyledi.

Pazar günü Myanmar'da yapılacak genel seçimleri değerlendiren Birleşmiş Milletler Sözcüsü Dujarric, seçimlerin Rohingya mültecilerinin Arakan bölgesindeki evlerine geri dönmelerine katkıda bulunacağını umduklarını dile getirdi.

BM Sözcüsü yaptığı açıklamada, "Guterres, pazar günü Myanmar'da yapılacak seçimlerin Rohingya mültecilerinin evlerine güvenli ve onurlu bir şekilde dönüşlerinin önünü açacağını umuyor." ifadelerini kullandı.

BM gözlemcilerinin, 8 Kasım'da Myanmar'daki genel seçimleri takip edeceği belirtilen açıklamada, "Barışçıl, düzenli ve inandırıcı seçimlerin yapılması, sürdürülebilir kalkınma, insan hakları ve reformların ilerletilmesine yardımcı olmak için önemli bir fırsatı temsil ediyor." denildi.

Sözcü Dujarric açıklamasında, Genel Sekreter Guterres'in, herkesin Coronavirus salgınıyla mücadeleye odaklanmasına izin vermesi için ülke çapında özellikle Arakan ve Çene eyaletlerindeki savunmasız sivillere ağır kayıplar verdirmeye devam eden saldırılarla ilgili endişelerini dile getirdi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
MSB faaliyetleri ve gündemdeki konulara ilişkin basın bilgilendirmesi yapıldıÖnceki Haber

MSB faaliyetleri ve gündemdeki konulara...

Rusyada 20 bin 396 kişide daha Coronavirus tespit edildiSonraki Haber

Rusyada 20 bin 396 kişide daha Coronavir...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar