BM, Covid-19 risklerine rağmen okulları açık tutma çağrısı yapıyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
BM, Covid-19 risklerine rağmen okulları açık tutma çağrısı yapıyor
Abone ol
​Birleşmiş Milletler yayınladığı yeni bir raporunda pandeminin özellikle yoksul ülkelerde çocukların eğitimine verdiği zararı vurgularken Coronavirus risklerine rağmen okulların açık kalmasını istedi.

Rapora göre yoksul ülkelerdeki çocuklar, pandeminin bu yılın başlarında başlamasından bu yana 4 aya yakın okul eğitiminden mahrum bırakılırken zengin ülkelerdeki uzaktan eğitimden yararlanan öğrencilerin 6 hafta kaybettiği belirtildi.

Pandeminin tüm dünyada çocukların öğrenmesine neden olduğu yıkımı görmek için uzağa bakılmasına gerek olmadığını belirten BM çocuk fonu UNICEF'in eğitim şefi Robert Jenkins, "Okulların yeniden açılmasına öncelik vermek ve çok ihtiyaç duyulan telafi kursları sağlamak çok önemli" dedi.

BM kültür ajansı UNESCO ve Dünya Bankası da pandemi nedeniyle fakir ve zengin ülkelerde sağlanan eğitim arasındaki genişleyen boşluğu azaltmak için ülkelerin okul sistemlerine derhal yatırım yapmasının şart olduğunu söyledi.

UNICEF, UNESCO ve Dünya Bankası'nın raporu, Haziran ve Ekim ayları arasında yaklaşık 150 ülkeden toplanan bilgilere dayanıyor. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Almanyadaki Coronavirus vaka sayısında rekor artışÖnceki Haber

Almanyadaki Coronavirus vaka sayısında r...

Rusyada günlük Coronavirus vaka sayısında yeni rekor kırıldıSonraki Haber

Rusyada günlük Coronavirus vaka sayısınd...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar