Köpek Sahiplendirme

Bitliste okullar güçlendirilerek eğitim öğretim sezonuna hazırlandı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bitliste okullar güçlendirilerek eğitim öğretim sezonuna hazırlandı
Abone ol
Bitlis Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından pandemi döneminde okulların bakım, onarım ve güçlendirme işleri tamamlandı.

Güçlendirme çalışmalarının tamamlandığı 8 Ağustos İlk ve ortaokulunda incelemelerde bulunan Bitlis Valisi Oktay Çağatay ve Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Korkmaz, okulda görev yapan öğretmenlerle de bir araya geldi.

Okulun standartların üstünde kalitede onarılıp güçlendirildiğini belirten Bitlis Valisi Oktay Çağatay, 9 ayrı okulda bu yıl güçlendirme ve onarım çalışması yaptıklarını ifade etti.

Gazetecilere açıklamada bulunan Çağatay, "Bitlis'in Türkiye standartlarının çok altında sınıf mevcudu ve Türkiye'nin en fazla Yatılı Bölge Ortaokulu (YBO) öğrencisine sahip olduğunu söyledi.

"9 tane binamızı, 9 milyon 400 bin ödenek kullanarak depreme tamamen dayanıklı hale getirdik"

Çağatay, açıklamasında şunları söyledi:

8 Ağustos İlkokulu ve Ortaokulu'nun önündeyiz. Bu okullar aynı bahçe içerisinde yer alıyor. Toplam 540 öğrencili bir okul. Bu okulumuzun özelliği depreme dayanıklılık açısından bu yıl elden geçirildi. Çok güzel görüntü ve sağlamlığa kavuştu. Bu bina ile beraber Bitlis'te bu yaz pandeminin yarattığı boşluktan da faydalanarak 9 tane binamızı, 9 milyon 400 bin ödenek kullanarak depreme tamamen dayanıklı hale getirdik. Bitlis bu konuda çok şanslı toplam 740 binamızın içerisinde şu anda depreme dayanıksız bina vardır diyemeyiz. Tamamen temizledik.

"Bitlis'in özelliği Türkiye'nin en fazla YBO öğrencisine sahip olmasıdır"

"Bitlis'in özelliği Türkiye'nin en fazla YBO öğrencisine sahip olmasıdır." diyen Çağatay, "Pandemi süreci ile beraber Türkiye sıkıntılı bir dönem geçirdi. Öğrencilerimizin biz alıştığımız o seslerini bugün duyamıyoruz. Gönlümüzden geçen odur ki 21 Eylül'de ilk ders zilini beraber çalarız. Çocuklarımızla birlikte okullarımıza hep birlikte kavuşuruz. Bitlis'in özelliği Türkiye'nin en fazla YBO öğrencisine sahip olmasıdır. Toplamda 18 bin öğrenci ile Türkiye'de en fazla Yatılı Bölge İlkokulları öğrencisine sahibiz. Biz bu okullarımızın tamamını da pansiyonlarını, eğitim binaları, diğer sosyal etkinlik alanları da tamamen elden geçirdik. Başta Milli Eğitim Müdürü olmak üzere ekipteki tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Öğretmen arkadaşlarımız bizzat okullardaki çalışmaları takip ederek bizleri son derece memnun etmişlerdir. Türkiye'deki bütün öğretmen ve öğrencilerimize eğitim öğretim yılının şimdiden hayırlı olmasını diliyorum."

Çağatay, Bitlis'te sınıf ortalamalarının 23-27 arasında değiştiğini belirterek, "Burada hayırseverlerimize çok teşekkür ediyorum. Türkiye'de öğrenci sayısından bakıldığında Türkiye'nin en fazla hayırsever sayısına sahibiz. Bu da Bitlis'imize çok yakışıyor. Hayırseverlerimizin tamamına çok teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
İsmail Heniyye 27 yıl sonra Lübnana gidiyorÖnceki Haber

İsmail Heniyye 27 yıl sonra Lübnana gidi...

Sağlık-Sen Batman Şube Başkanı: Kadın Doğum Hastanesinde yemekhane sorunu çözüm bekliyorSonraki Haber

Sağlık-Sen Batman Şube Başkanı: Kadın Do...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar