Köpek Sahiplendirme

Bitliste, imam hatiplilere hakaret eden Mütercimler hakkında suç duyurusu yapıldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bitliste, imam hatiplilere hakaret eden Mütercimler hakkında suç duyurusu yapıldı
Abone ol
Katıldığı bir TV programında imam hatip mezunları hakkında çirkin sözler sarf eden Haliç Üniversitesi Öğretim Üyesi Erol Mütercimler hakkında Eğitime Destek Platformu Bitlis İl Koordinatörlüğü tarafından suç duyurusunda bulunuldu.

Bitlis Adliyesi önünde düzenlene basın açıklamasının ardından suç duyurusu yapıldı. Basın açıklamasını okuyan Eğitime Destek Platformu Bitlis İl Koordinatörü Yılmaz Uluç, haddi aşan davranışından dolayı kamu davası açılmasını talep etiklerini vurguladı.

Uluç, "Bir televizyon kanalında imam hatiplilere hakaret ve iftira atan Erol Mütercimler hakkında 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik', 'hakaret yoluyla halkın bir kesimini aşağılama' fiillerinden suç duyurusunda bulunuyoruz. Bu haddi aşan davranışından dolayı kamu davası açılmasını talep ediyoruz." dedi.

Haber Global'de katıldığı programda Erol Mütercimler, imam hatip mezunlarına alenen hakarette bulunulduğunu belirten Uluç, şunları söyledi:

Suçun basın-yayın yoluyla işlenmesi, televizyonun Youtube kanalı üzerinden videoya hâlâ ulaşılabiliyor olması ise, üzüntümüzü arttırmıştır. İmam hatip camiası; bugün 1 milyon 400 bin öğrencisi, on milyonlarca mezunu ve mensubu olan geniş bir ailedir. 69 yıldır eğitim hayatına devam eden imam hatip okulları ülkemiz, milletimiz ve medeniyetimiz için çok değerli, alimler, doktorlar, mühendisler, edebiyatçılar, siyasetçiler ve devlet adamları yetiştirmiştir. Bu isimler dün olduğu gibi bugün de ülkenin dört bir yanında hizmet vermektedir. Bugün, çocuğunun hem dini ilimler hem de fen bilimleri eğitimi alması, günün gerektirdiği becerilerle donanması için ailelerin ve gençlerimizin tercihi imam hatip liseleri olmaktadır. Son yıllarda program çeşitliliğine giden okullarımız öğrenciler için cazibe merkezi olmuştur. İmam hatiplilere yöneltilen iftiralar ve mesnetsiz iddialar, aşağılayıcı-küçük düşürücü ifadeler, sadece bu camiayı değil; Türkiye'yi, 83 milyonluk ülkemizi, birliğimizi ve dirliğimizi hedef almaktadır. Ayrışma ve kamplaşmayı körükleyenler bilmelidirler ki, bu davranış ülkemize yönelik kötü emel sahiplerinin değirmenine su taşımaktadır. İşte bu gerekçe ile camiamıza yönelik iğrenç, aşağılık ithamlarda bulunan Mütercimler hakkında kamu davası açılmasını ve bu iftiralarının yanına kar kalmamasını istiyoruz.

Adaletin yerini bulacağına inandıklarını vurgulayan Uluç, "Suç duyurumuzun gereğinin yapılacağına; ülkemizi, milletimizi, çocuklarımızı, bugünlerimizi ve yarınlarımızı hedefleyen bu tür davranışların cezasız kalmayacağına inanıyoruz. Biz biliyoruz ki, adalet yerini bulacak ve bir daha kimse ülkemizin güzide okulları olan imam hatiplerden mezun olanlar hakkında böyle pervasız davranışlara cüret edemeyecektir. Son olarak okullarımızdan mezun olmanın haklı gururunu taşıyan; imam hatiplerin bu toprakların mayası, harcı, irfanı olduğuna inanan, iş adamı, bürokrat, siyasetçi, akademisyen, esnaf kısacası herkesi Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulunmaya davet ediyoruz." çağrısında bulundu. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Lübnan Dışişleri Bakanı Şerbel Vehbe Covid-19a yakalandıÖnceki Haber

Lübnan Dışişleri Bakanı Şerbel Vehbe Cov...

Diyanet-Sen Van Şube Başkanı Arvas: Erol Mütercimler tüm İHL mezunlarından özür dilemeliSonraki Haber

Diyanet-Sen Van Şube Başkanı Arvas: Erol...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar