Köpek sahiplendirme

Bitlis ilçe kırsalında 2 adet lav silahı ve mühimmat ele geçirildi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bitlis ilçe kırsalında 2 adet lav silahı ve mühimmat ele geçirildi
Abone ol
Bitlis merkez ilçe ve Mutki ilçe kırsalında sürdürülen operasyonlar kapsamında PKK mensuplarına ait toprağa gizlenmiş 2 adet lav silahı ve mühimmat ele geçirildiği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, 30 Kasım tarihi itibariyle PKK mensuplarını bulmak, etkisiz hale getirmek, kullanmış oldukları sığınak, barınak ve depoları imha etmek maksadıyla merkez ilçesi Çayırbaşı köyü kırsalında, "Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Üstçavuş H. Cahit Özer 2020-28" ile Mutki ilçesi Kapaklı köyü kırsalında, "Yıldırım-15 Mutki-Sarpkaya Şehit Jandarma Astsubay Çavuş Mehmet Volkan 2020-204" operasyonlarının gerçekleştirildiği belirtildi.

Valilik açıklamasının devamında ise şu bilgilere yer verildi:

"Çayırbaşı köyü kırsalında ağaç altına gizlenmiş üzeri yapraklarla örtülü şekilde 2 adet savunma tipi el bombası ve bir adet 155 milimetre top mühimmatı; Mutki ilçesi Kapaklı köyü kırsalında toprağa gömülü vaziyette çuval içerisinde 2 adet Lav silahı, 2 adet savunma tipi el bombası, 2 adet tüfek bombası ve 100 litre sıvı yağ ele geçirilmiştir. Ele geçirilen patlayıcılar Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile gerekli incelemeler yapıldıktan sonra yerinde imha edilmiştir." denildi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Hırsızlık operasyonlarında 2 şüpheli tutuklandıÖnceki Haber

Hırsızlık operasyonlarında 2 şüpheli tut...

Uyuşturucu ticareti yaptıkları iddiasıyla 57 kişi yakalandıSonraki Haber

Uyuşturucu ticareti yaptıkları iddiasıyl...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar