Köpek Sahiplendirme

Bismildeki STKlardan Mütercimler hakkında suç duyurusu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bismildeki STKlardan Mütercimler hakkında suç duyurusu
Abone ol
​Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde İlim Yayma Cemiyeti öncülüğündeki STK temsilcileri, İmam Hatip Lisesi mezunları için söylediği sözlerden dolayı Erol Mütercimler hakkında hem kişisel olarak hem de platform olarak suç duyurusunda bulundu.

Erol Mütercimler’e, katıldığı bir televizyon programında imam hatip mezunları hakkında söylediği sözlerden dolayı bir tepki de Bismil’den geldi.

İlim Yayma Cemiyeti Bismil İlçe Temsilcisi Şerif Araz ve sivil toplum örgütü temsilcileri, Bismil Adalet Sarayı’na giderek Erol Mütercimler hakkında hem bireysel hem de platform adına suç duyurusunda bulundu.

Erol Mütercim hakkında suç duyurusunda bulunan heyet, adliye önünde konu hakkında basın açıklamasını yaptılar.

Basın açıklamasını okuyan Araz, "Milletimizin teveccühü ile kurulmasına öncülük ettiğimiz ilk imam hatip okulunun açılışının üzerinden 70 yıl geçmiştir. O günden bugüne imam hatip mezunları ve mensupları insanımızın milli ve manevi anlamda güçlenmesi ve ülkemizin kalkınması adına her alanda önemli vazifeler üstlenmiştir.  İmam hatip camiası, bugün 1 milyon 400 bin öğrencisi, mezunları ve aileleriyle birlikte milyonlarca mensubu olan geniş bir ailedir.  Erol Mütercimler adlı şahıs medya yolu ile imam hatip camiasına ve bu ülkenin dindar insanlarına karşı ağır hakaret ve iftirada bulunmuştur. Vicdana ve ahlaka sığmayan bu sözler asla kabul edilemez." diye konuştu.

Erol Mütercimler’in bu çıkışının, aklı ve vicdanı ideolojileri tarafından esir alınmış hastalıklı zihniyetin çirkin bir yansıması olduğunu söyleyen Araz, "Bu söylem aynı zamanda ülkenin birliğini zehirlemekte, toplumda kin ve nefretin yayılmasına sebep olmaktadır. Ayrışma ve kamplaşmayı körükleyenler bilmelidirler ki, davranışları ülkemize yönelik kötü emel sahiplerinin değirmenine su taşımaktadır. İmam Hatiplilere yöneltilen iftiralar ve mesnetsiz iddialar, aşağılayıcı-küçük düşürücü ifadeler, sadece bu camiayı değil Türkiye’yi, 83 milyonluk ülkemizi, birliğimizi ve dirliğimizi hedef almaktadır." ifadelerini Kulandı.

"İşte bu gerekçe ile camiamıza yönelik iğrenç, aşağılık ithamlarda bulunan Mütercimler hakkında kamu davası açılması için Adalet Bakanlığımızı ve savcılarımızı göreve davet ediyoruz" diyen Araz, "İlim Yayma Cemiyeti olarak bu iftiralara karşı hukuki haklarımızı kullanacağımızı ve Mütercimler ile hukuk önünde hesaplaşacağımızı daha önce duyurmuştuk. Bugün konuyla ilgili suç duyurumuzu gerçekleştiriyoruz. Bu okullardan mezun olmanın haklı gururunu taşıyan; imam hatiplerin bu toprakların mayası, harcı, irfanı olduğuna inanan, iş insanı, bürokrat, siyasetçi, akademisyen, esnaf kısacası herkesi Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulunmaya davet ediyoruz." dedi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
İmam hatiplilere hakaret eden Mütercimlere bir suç duyurusu da MardindenÖnceki Haber

İmam hatiplilere hakaret eden Mütercimle...

Siirtte filyasyon ekiplerine eğitim verildiSonraki Haber

Siirtte filyasyon ekiplerine eğitim veri...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar