Bir okulda Covid-19 nedeniyle 4 gün eğitime ara verildi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bir okulda Covid-19 nedeniyle 4 gün eğitime ara verildi
Abone ol
Ordu'nun Aybastı ilçesinde bir öğretmenin Coronavirus (Covid-19) testinin pozitif çıkması nedeniyle bulunduğu okulda eğitime 4 gün ara verildi.

Aybastı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Zaferimilli Ortaokulu'nda görevli bir öğretmenin dün Aybastı Devlet Hastanesinde yaptırdığı Kovid-19 test sonucunun pozitif çıktığı belirtildi.

Öğretmenin, aynı gün okula hiç gitmediği bildirilen açıklamada şunlar kaydedildi:

"Öğretmenimizin en son 6 Kasım 2020 Cuma günü maskeleri takılı bir şekilde birlikte yolculuk yaptığı servis aracındaki 11 öğretmenimizin filyasyon ekibinin görüşmeleri ve yerinde incelemeleri neticesinde karantinaya alınmasına karar verilmiştir. Okulumuz öğrencileri ve o gün araçta olmayan öğretmenler ve diğer personeller karantinaya alınmamıştır.

16 Kasım ile 20 Kasım 2020 tarihleri arasından ara tatil olacağı için öğretmenlerin karantinada olacağı 14 günlük sürede okulumuz öğrencileri için İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından eğitime 4 gün (10 Kasım -13 Kasım 2020 tarihleri arasında) ara verilmesine karar verilmiştir.

Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu doğrultusunda Milli Eğitim Bakanlığımız ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ile yapılan Protokol ile 'Okulum Temiz' belgesine sahip olan okulumuzda sosyal mesafe, hijyen ve maske kullanımından dolayı öğrencilerimiz için risk oluşturacak hiçbir durum bulunmamaktadır.

 Öğrenci ve velilerimize saygı ile duyurulur. Okul ve öğrencilerimizde karantina durumu söz konusu değildir. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Erbaş: İnancımız ne kadar sağlam olursa çalışmalarımız da o kadar tesirli olurÖnceki Haber

Erbaş: İnancımız ne kadar sağlam olursa...

Diyarbakır'da bir kişinin öldüğü arazi kavgasında 18 şüpheli gözaltına alındıSonraki Haber

Diyarbakır'da bir kişinin öldüğü arazi k...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar