BioNTech'in CEO'su Şahin: Vakalar mayıs ayı sonunda azalabilir

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
BioNTech'in CEO'su Şahin: Vakalar mayıs ayı sonunda azalabilir
Abone ol
BioNTech'in kurucusu ve yöneticisi Uğur Şahin, aşı programlarının planlandığı gibi ilerlemesi halinde mayıs ayı sonunda Almanya'da vaka sayılarının azalabileceğini söyledi. Yeni varyantlara karşı iki yılda bir Covid-19 aşılarının tekrarlanması gerektiğini aktaran Şahin, "Aynı gripte olduğu gibi. Bu durum normal hayatımızın bir parçası olabilir" dedi.
ücretli

BioNTech'in kurucusu ve yöneticisi Uğur Şahin, Spiegel dergisine yaptığı açıklamada, aşılamaların planlandığı gibi yapılması durumunda mayıs ayı sonu ya da haziran başında Almanya'da vaka sayılarının hissedilir derecede azalacağı öngörüsünü dile getirdi. Şahin, İngiltere varyantı ile ilgili olarak, "Şu an B.1.1.7'nin Almanya'da yayılmaya başlaması gibi bir sorunumuz var. Mart ayının ortasından itibaren, aşı olan ilk grupta yer alan yaşlı kişiler arasında ölü sayısı düşecektir" dedi.

55 yaşındaki bilim insanı Şahin ayrıca, yeterince insanın aşı olması durumunda korona virüsü salgınının Almanya'da yaz sonuna doğru çok daha iyi kontrol altına alınabileceğini dile getirdi. Bunun bir daha yeni enfeksiyonlar görülmeyeceği anlamına gelmediğini vurgulayan Şahin, "Ancak yeniden normal hayatımıza dönebiliriz" ifadesini kullandı. 

Aşı olan kişilerin önümüzdeki yıl yeniden aşı olup olmaması gerektiği yönündeki soruya ise, "Ben olunması gerekeceğini düşünüyorum. Sadece halk içinde aşının sağladığı kitlesel korumayı canlı tutabilmek için bile buna ihtiyaç olacaktır" yanıtını verdi. Şahin, gelecekte insanların yeni varyantlara karşı her iki yılda bir aşılanmasının gerekebileceğini de belirterek, "Aynı gripte olduğu gibi. Bu durum normal hayatımızın bir parçası olabilir" dedi. (Kaynak: DW Türkçe)

Anahtar Kelimeler:
Azerbaycan Milli Piyangosu’nu Demirören aldıÖnceki Haber

Azerbaycan Milli Piyangosu’nu Demirören...

Erbakan anması 9 partiyi buluşturduSonraki Haber

Erbakan anması 9 partiyi buluşturdu

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar