Bill Gates: Mikroçiplerle aşılar arasındaki bağlantıyı anlamıyorum

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bill Gates: Mikroçiplerle aşılar arasındaki bağlantıyı anlamıyorum
Abone ol
Microsoft'un kurucusu olan milyarder Bill Gates, Covid-19 aşıları yoluyla insanlara 'çip takmayı' planladığı yönündeki komplo teorilerinin 'saçmalık' olduğunu söyledi. Gates, "Mikroçiplerle aşılar arasındaki bağlantıyı hiç anlamıyorum" dedi.
ücretli

Microsoft'un kurucusu ve küresel çapta sağlık alanında çalışmaların destekçisi Bill Gates, korona virüsüne karşı geliştirilen aşıların, virüsün mutasyona uğramış varyantlarına karşı da etkili olacağına ve zengin ülkelerdeki aşılamaların yıl sonuna dek tamamlanacağına inandığını ifade etti. Alman televizyon kanalı ARD'de 17 Mart'ta yayınlanacak bir programa röportaj veren Gates, yoksul ülkelerdeki aşı kampanyaları ile ilgili olarak da, "Dünyanın geri kalanı için büyük cömertlik gerekecek. Bunu başarırsak 2022'ye kadar tüm dünya aşılanma tamamlanmış olur" dedi. 

Aşı çalışmalarına verdiği destek nedeniyle hakkında çıkan komplo teorilerini de değerlendiren Gates, insanları neden gözetim altında tutmak isteyebileceğini anlayamadığını  belirterek, sosyal medyada, korona virüsü aşısı ile insanlara çip yerleştirileceği yönündeki söylentiler hakkında, "Mikroçiplerle aşılar arasındaki bağlantıyı ise hiç anlamıyorum" ifadelerini kullandı. Gates, "Bazı iddialar o denli saçma ki kendimize, 'buna yanıt vermek zorunda mıyım?' diye sormamız lazım" dedi. 

Dünyanın en zengin kişilerinden biri olan Bill Gates, Covid-19 salgınından maddi anlamda faydalandığı yönündeki iddiaları da reddetti. Aşı çalışmaları için sarf ettiği çabanın tamamen gönüllülük esasına dayandığını ifade eden Gates, "Benim servetim her yıl, bu aşı kampanyalarına şu anda yatırım yapan vakıf nedeniyle küçülüyor" dedi. (Kaynak: DW Türkçe) GazeteDUVAR

Anahtar Kelimeler:
Hollanda mahkemesi: Sokağa çıkma yasağı derhal kaldırılmalı, meşru değilÖnceki Haber

Hollanda mahkemesi: Sokağa çıkma yasağı...

Koca: Yüksek öğretim teorik eğitimlere çevrimiçi olarak devam edilmeliSonraki Haber

Koca: Yüksek öğretim teorik eğitimlere ç...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar