Beyaz Saray Covid-19 görev gücü: ABDde Şubata kadar 450 bin kişi ölebilir

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Beyaz Saray Covid-19 görev gücü: ABDde Şubata kadar 450 bin kişi ölebilir
Abone ol
​ABD'de CDC Direktörü Dr. Robert Redfield, Coronavirus nedeniyle ABD'de şubat ayına kadar 450 bin kişinin ölebileceği konusunda uyarıda bulundu.
ücretli

"65 yaşın üzerindeyseniz veya önemli sağlık sorunlarınız varsa kimsenin maskesinin bulunmadığı kapalı halka açık alanlara girmemelisiniz" uyarısında bulunan Dr. Robert Redfield, ABD'de 2021 Şubat ayına kadar ülkede Covid-19 kaynaklı ölü sayısının 450 bine ulaşacağını öngördüğünü söyledi.

Redfield, ABD halkının çok zor bir durumda olduğunu ve Beyaz Saray Coronavirus görev gücü olarak devlet liderlerini uyardıklarını sözlerine ekledi.

ABD'de her bir dakikada 100 fazla kişiye Covid-19 teşhisi konulduğu gelen haberler arasında.

Beyaz Saray Covid-19 Görev Gücü üyesi Dr. Fauci'den artış uyarısı

Beyaz Saray Corona Virüsü Görev Gücü, salgının ABD’nin batı yarısında sürekli ve geniş şekilde yayıldığını daha önce açıklamıştı.

Beyaz Saray Görev Gücü üyelerinden Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Başkanı Dr. Anthony Fauci, daha önce verdiği bir ropörtajda "Çok çetin bir yoldayız. Yanlış yöne gidiyoruz. Vakalar, 47 eyalette arttı, hastaların çoğalması nedeniyle ülke genelinde hastaneler zorlanmaya başladı. Bazı şeyler değişmezse, farklı bir yol izlenmezse, bu ülkede daha fazla vaka, hastaneye yatış ve ölüm nedeniyle çok fazla acı yaşanacaktır" ifadelerini kullanmıştı. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Engellilerin sorunlarının çözümü için devlet ve topluma büyük iş düşüyorÖnceki Haber

Engellilerin sorunlarının çözümü için de...

Yetimler Vakfının Bir Bot-Bir Mont kampanyası devam ediyorSonraki Haber

Yetimler Vakfının Bir Bot-Bir Mont kampa...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar