Berat Albayrak'ın avukatından CHP'ye: 500 bin liralık tazminat davası açacağız

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Berat Albayrak'ın avukatından CHP'ye: 500 bin liralık tazminat davası açacağız
Abone ol
CHP'nin Berat Albayrak'la ilgili iddiaları hakkında açıklama yapan avukatı İsa Sinan Göktaş, Merkez Bankası rezervinden kaybolan para olmadığını, para akışının izlenebileceğini belirtti. CHP'ye tepki gösteren Göktaş, “Her türlü yasal yola başvurulacak. Açılacak 500 bin TL’lik davadan kazanılacak tazminat PKK ile mücadelede şehit düşen kahramanlarımızın ailelerine bağışlanacaktır” dedi.

Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın avukatı İsa Sinan Göktaş, CHP'nin Albayrak'la ilgili açıklama, video ve sosyal medya paylaşımlarının ardından yazılı açıklama yaptı.

İstifasının ardından CHP'nin Albayrak'ın nerede olduğuna sorusuna yanıt verilen açıklamada, “Berat Albayrak görevinden ayrıldığı günden bu yana normal bir Türk ailesinde olduğu gibi evinde eşi ve çocukları ile zaman geçirmektedir” ifadeleri kullanıldı.

Merkez Bankası'nın 128 milyar dolarının kayıp olduğu iddialarının iftira olarak nitelendirildiği açıklamada, “Merkez Bankasının herhangi bir miktarda döviz ya da TL cinsinden kaynağının farklı yere transfer edilme, yok olma, buhar olma ihtimali yoktur. Ayrıca para akışının her bir kuruşunun izi sürülebilir ve takip edilebilirdir” denildi.

Bu iddialar ve açıklamalarla ilgili yasal yollara başvurulacağı aktarılan açıklamada, “Bu ifadelere ve saldırılara karşı da tarafımızca her türlü yasal yola başvurulacaktır. Açılacak 500.000 TL’lik davadan kazanılacak tazminat tutarı hain terör örgütü PKK ile mücadelede şehit düşen kahramanlarımızın ailelerine bağışlanacaktır” ifadelerine yer verildi.

Berat Albayrak'ın avukatı İsa Sinan Göktaş'ın açıklaması şöyle:

MERKEZ BANKASI REZERVLERİNE YÖNELİK İŞLEMLER MEVZUATA UYGUN

 Son dönemde Sn. Berat Albayrak hakkında ana muhalefet partisi tarafından başlatılan, yazılı, görsel ve sosyal medya mecralarında yer alan çirkin iftira ve karalama çalışmalarına karşılık bu açıklamanın yapılmasına gerek görülmüştür. Merkez Bankası rezervlerine yönelik işlemler yürürlükteki mevzuata uygun bir şekilde finansal istikrar ve fiyat istikrarı hedefleri doğrultusunda ödemeler dengesi ihtiyaçlarına uygun bir şekilde gerçekleştirilmiştir.

PARA AKIŞININ İZİ SÜRÜLEBİLİR VE TAKİP EDİLEBİLİR

 Merkez Bankası'nın herhangi bir miktarda döviz ya da TL cinsinden kaynağının farklı yere transfer edilme, yok olma, buhar olma ihtimali yoktur. Ayrıca para akışının her bir kuruşunun izi sürülebilir ve takip edilebilirdir. Herkes tarafından net şekilde bilinen bu gerçeklere karşın; ana muhalefet partisi dahil olmak üzere bir kısım çevreler tarafından yapılmak istenen algı operasyonu ile açıkça iftira suçunu oluşturan ve müvekkil Sn. Berat Albayrak'ın kişilik haklarına saldırı mahiyetinde mesnetsiz ifadeler sarf edilmiştir.

ALBAYRAK'I NEFRET OBJESİ HALİNE GETİRMEYE ÇALIŞIYORLAR

 Kamuda görev aldığı süre zarfında Sn. Berat Albayrak’ı; yalan ve iftiralarla, terör örgütlerinin izlediği taktik ve algı operasyonları ile nefret objesi haline getirmeye çalışanların bir kez daha aynı oyunu devreye aldıkları görülmektedir. Sn. Albayrak, gerek Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, gerekse Hazine ve Maliye Bakanlığı görevleri boyunca attığı her adımda, izlediği her politikada bu ülkenin insanının, esnafının, çiftçisinin, zanaatkarının ve sanayicisinin yanında olmuştur.

TARİHİ ZORLUKLARA RAĞMEN REKOR BÜYÜME MEVYELERİNİ VERDİ

 Terör örgütlerinin saldırılarına, uluslararası baskılara, küresel krizlere ve COVİD pandemisi gibi tarihi zorluklara rağmen Sn. Berat Albayrak’ın görev dönemlerinde atılan adımlar Karadeniz’de tarihi gaz keşfiyle, pandemiye rağmen düşen faizlerle, esnafa, sanayiciye verilen güçlü destekler ile ve tüm uluslararası otoriteleri şaşırtan rekor büyüme rakamlarıyla meyvelerini vermiştir. Yakın gelecekte daha da verecektir.

CHP'NİN HAYAL EDEMEYECEĞİ HİZMETLERİ GERÇEKLEŞTİRDİ

 Döneminde temelleri atılan bor fabrikaları, sürdürülebilir enerji sistemleri üretim fabrikaları (rüzgar ve güneş enerjisi), Doğu Akdeniz'de oyun değiştiren sondaj gemileri vs ile ana muhalefetin tarihi boyunca hayal edemeyeceği hizmetleri bu millet için gerçekleştirmiş olmanın şükrünü ifa etmektedir.

MAİL OPERASYONUYLA SALDIRANLAR İLE BUGÜNKÜLER AYNI MERCİ

 Dün mail operasyonları, fotomontaj algı çalışmaları ile saldıranlar kimlerse, bugün de benzer operasyonları sürdürenler aynı mercilerdir. İradelerini FETÖ, PKK ve DHKP-C gibi terör örgütlerine peşkeş çekmiş bu mercilerin ve yapıların bu ülkenin tarihinde olduğu gibi geleceğinde de muteber olmaları mümkün değildir.

CHP'NİN TERÖRE DESTEĞİ AFİŞE OLDU

 Bünyesinde meydana gelen tecavüz skandallarına karşı üç maymunu oynayan ve teröre verdikleri destek afişe olunca ahlaki meşruiyetini kaybeden ana muhalefet, görülüyor ki bütün etki ajanlarıyla birlikte bir nefret objesi olarak Sayın Albayrak’ı seçmiştir. Yerli ve Milli Duruşunu lafta bırakmayarak görev süresinde attığı her adımda, her politikada net bir şekilde ortaya koyan Sn. Berat Albayrak’a yapılan bu saldırılardan kimlerin ne beklentisi olduğu açıktır.

TERÖRE NEFES ALDIRMAK İSTEYENLERİN AKLINA ALBAYRAK’A SALDIRMAK GELDİ

 Bebek katili teröristlerin kanallarında boy gösterenlerin, siyasi uzantıları ile kol kola girenlerin, bu millet ve devlet düşmanı yapılarla aynı emellerde buluşanların hedefi nettir. Sn. Berat Albayrak’a saldırarak gündemi değiştirmeye ve düştükleri terör destekçisi konumlarını gizlemeye çalışmaktadırlar. Terörle mücadelenin çok önemli günlerinden geçerken, terör örgütlerine nefes aldırmak, kol kanat germek isteyenlere, çapsızlıklarını örtmeye, başarısızlıklarını gizlemeye çalışanlar da eklenmiş ve akıllarına ilk iş Sn. Berat Albayrak’a saldırmak gelmiştir.

ALBAYRAK HİÇBİR BAKANIN MARUZ KALMADIĞI SALDIRILARA MARUZ KALDI

 Milletimizin feraseti tüm bu oyunları, tüm bu alçak girişimleri net bir şekilde tahlil etmektedir. Görev süresi boyunca Türkiye Cumhuriyeti tarihindeki hiçbir bakanın karşılaşmadığı yalan, iftira ve ahlaksız saldırılara maruz kalan Sn. Berat Albayrak görevinden ayrıldığı günden bu yana normal bir Türk ailesinde olduğu gibi evinde eşi ve çocukları ile zaman geçirmektedir.

HER TÜRLÜ YASAL YOLA BAŞVURULACAK

 Bu mesnetsiz ve suç konusu imaların Sn. Albayrak’ın itibarına yönelik ve kişilik haklarına saldırı mahiyetinde ifadeler olduğunda tereddüt yoktur. Bu ifadelere ve saldırılara karşı da tarafımızca her türlü yasal yola başvurulacaktır. Açılacak 500.000 TL’lik davadan kazanılacak tazminat tutarı hain terör örgütü PKK ile mücadelede şehit düşen kahramanlarımızın ailelerine bağışlanacaktır.Kaynak:GazeteDUVAR

Anahtar Kelimeler:
Cumhurbaşkanlığı, 'Doğrulama' platformu kuruyorÖnceki Haber

Cumhurbaşkanlığı, 'Doğrulama' platformu...

Türkiye'de Covid-19'dan 80 kişi daha öldü, 7 bin 857 yeni vaka tespit edildiSonraki Haber

Türkiye'de Covid-19'dan 80 kişi daha öld...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar