ücretli reklam

BDDKdan sahte internet siteleri uyarısı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
BDDKdan sahte internet siteleri uyarısı
Abone ol
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), sahte internet sitelerinin arttığını ve bu siteler vasıtasıyla banka müşterilerinin hedef alındığı uyarısnda bulundu.

BDDK, son dönemde Kurumlarını tarafından düzenlenmiş gibi görünen sahte internet sitelerinin arttığını ve bu siteler vasıtasıyla banka müşterilerinin hedef alındığını belirterek, söz konusu sahte sitelere itibar edilmemesi gerektiğini bildirdi.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Söz konusu sahte siteler, BDDK ismi ve logosuna ilaveten mevcut BDDK internet sitesinin arka planının da taklit edilmesi ile hazırlanmakta olup BDDK tarafından düzenlenmiş gibi görünen kredi  kampanyasına katılım, kredi kartı masraf geri ödeme kampanyasına  katılım, kolay kredi kullanımı gibi vaatler sunmakta ve  kullanıcılardan T.C. kimlik numarası, doğum tarihi, isim, cep  telefonu, hesap numarası, kullanıcı parolası, kredi kartı numarası,  banka kullanıcı kodu ve şifresi gibi kişisel bilgilerin girilmesi  talep edilmektedir.

Söz konusu sahte sitelere erişimin engellenmesi, sorumlularının  tespiti ve cezalandırılması için gerekli idari ve hukuki süreçler  işletilmektedir.

BDDK kredi veren bir kurum değildir ve kredi vermek, internet  sitesi vasıtasıyla banka masraflarının iadesi gibi nedenlerle yukarıda  bahsi geçen bilgileri talep etmemektedir. Herhangi bir mağduriyet  yaşanmaması adına yukarıda belirtilen hususların duyurulmasında fayda  mülahaza edilmektedir." (İLKHA) 

Anahtar Kelimeler:
Beraber yemek yediği arkadaşını silahla vurduÖnceki Haber

Beraber yemek yediği arkadaşını silahla...

Doğu Akdenizde yeni Navtex: NATO üyesi ülkeler tatbikat yapacakSonraki Haber

Doğu Akdenizde yeni Navtex: NATO üyesi ü...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar