Batmandan Suriyeye bir tır un yardımı gönderildi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Batmandan Suriyeye bir tır un yardımı gönderildi
Abone ol
Batman’da Düşünce ve İnanç Özgürlüğü Platformu öncülüğünde Suriye'deki savaş mağdurlarına ulaştırılmak üzere bir tır un yardımı gönderildi.

İHH Batman Şube başkanı Mehmet Latif Kaya, yaptığı açıklamada, Suriye’de uzun yıllardır devam eden savaş sebebiyle yüzbinlerce insanın yardıma muhtaç halde hayatına devam ettiğini söyledi.

Kışın gelmesiyle kamplarda yaşamın daha zor hale geldiğini belirten Kaya, “Coronavirus’un bütün dünyada arttığı bu zor günlerde, Suriye’de kış mevsimi artık daha tehlikeli. Çadırlarda ve briket evlerde kalan Suriyeli kardeşlerimiz için Batman İHH İnsani Yardım Derneği öncülüğünde Düşünce ve İnanç Özgürlüğü Platformu ile beraber harekete geçiyor. Suriye’de bugüne kadar milyonlarca kişiye yardım ulaştıran İHH, şimdi de ‘Rotamız İyilik, Yükümüz İnsanlık’ diyerek zor şartlarda kışı geçirmek zorunda kalan mazlumlar için bir yardım kampanyası başlattı.” diye konuştu.

Kaya, kampanya kapsamında 10 Aralık İnsan Hakları Günü’nde 81 ilden ve Batman’dan yüzlerce insani yardım tırının Suriye için hareket ettiğini kaydetti.(İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Covid-19 aşısı zorunlu olmalı mı?Önceki Haber

Covid-19 aşısı zorunlu olmalı mı?

Malatyada Covid-19 nedeni ile bir mahalle daha karantinaya alındıSonraki Haber

Malatyada Covid-19 nedeni ile bir mahall...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar