Batman'da yoğun bakımda hayatını kaybeden çocukla ilgili açıklama

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Batman'da yoğun bakımda hayatını kaybeden çocukla ilgili açıklama
Abone ol
​Batman Sağlık İl Müdürlüğü, "7 saat boyunca yoğun bakım yatağı bekleyen çocuk yaşamını yitirdi!" başlıklı haberler ile ilgili yazılı açıklama yaptı.

Hayatını kaybeden çocuğun yoğun bakımda bekletildiği iddiasının asılsız olduğu belirtilen  yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"İddialar üzerine yapılan incelemede; Tuberoskleroz hastası olan 18 aylık hastanın,  epilepsi nedeniyle kalp ve beyin tutulumu mevcut olduğu ve bir üniversite hastanesinde takip edildiği anlaşılmıştır. Ateş ve halsizlik nedeniyle Batman Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesine başvuran hastaya uzman hekim tarafından gerekli tetkikler yapılmış, hastamız Yoğun Bakım Servisine izole bir şekilde yatırılarak bizzat başhekim ve çocuk uzmanı eşliğinde tedavisine başlanmıştır." Açıklamanın devamında “İleri tetkik ve tedavi için 3. basamak yoğun bakım ihtiyacı doğması üzerine, hastamıza PCR testi yapılmıştır. Haberlerde hastanın bekletildiği iddia edilen sürenin, PCR testinin sonuçlanması için gereken süre olduğu anlaşılmaktadır. Oysa bu süre içerisinde de hastamızın zaten yoğun bakım servisinde tedavisine devam edilmiştir. Hastamız test sonucunun çıkmasının ardından Covid-19 hastaları için ayrılmış özel bir hastanede bulunan yoğun bakım servisine çocuk uzmanı eşliğinde transfer edilmiştir. Buradaki 3 günlük takip ve tedavisinin ardından tüm müdahalelere rağmen ne yazık ki kurtarılamamıştır. Hastamızın yoğun bakım yatağı için bekletildiği ve bu sebeple hayatını kaybettiği iddiası gerçeği yansıtmamaktadır.” denildi. (İLKHA) 

Anahtar Kelimeler:
ABD'de Coronavirüs kaynaklı ölü sayısı 272 bini geçtiÖnceki Haber

ABD'de Coronavirüs kaynaklı ölü sayısı 2...

AFAD'tan fırtına uyarısıSonraki Haber

AFAD'tan fırtına uyarısı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar