Batmanda raybüs için saha araştırması yapılacak

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Batmanda raybüs için saha araştırması yapılacak
Abone ol
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun raybüs müjdesinin ardından TCDD Taşımacılık Genel Müdür Yardımcısı F. Şinasi Kazancıoğlu saha araştırması için Batman'a geldi.

Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş’un Batman-Savur Karayolu güzergahına ilişkin yol ve köprü talebi dosyasını Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na iletmesinin ardından TCDD Taşımacılık Genel Müdür Yardımcısı F. Şinasi Kazancıoğlu, beraberindeki ekiple geldiği Batman’da hem Batman-Savur Karayolu hem de Bakan Karaismailoğlu’nun müjdesini verdiği raybüs için saha araştırması yapmak üzere Batman’a geldi.

Rektör Durmuş’u makamında ziyaret eden Genel Müdür Yardımcısı Kazancıoğlu, Bakan Karaismailoğlu’nun talimatı doğrultusunda Batman’a geldiklerini söyledi.

Alan araştırması yapmak üzere geldiklerini belirten Karaismailoğlu, “İnşallah Batman için hayırlısı olacaktır.” dedi.

Batman’ın taleplerinin kısa bir süre içerisinde karşılık bulmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Prof. Dr. Durmuş, “Batman’ın taleplerinin karşılanması için çok kısa bir sürede yetkili arkadaşları görevlendirerek kentimize yönlendiren Sayın Bakanımıza çok teşekkür ediyoruz. Batman-Savur arasına yapılacak olan yol hem üniversitemizin hem kentimizin kaderini gerçek anlamda değiştirecektir. Bu köprü Batman-Mardin arasını olduğu gibi Batman-Diyarbakır arasını da kısaltacaktır. Bunun yanı sıra 2’nci OSB’de Batı Raman’a kuruluyor. Bu köprü vesilesiyle OSB’mizde üretilecek katma değeri yüksek ürünler çok rahatlıkla komşu ülkelerimiz Suriye, Irak ve İran’a ulaşacak.” dedi.

Bakan Karaismailoğlu’nun ziyareti sırasında müjdesini verdiği raybüsün de kentin kaderini değiştireceğini vurgulayan Rektör Durmuş, “İnşallah en kısa sürede, bugün fabrika test aşamaları tamamlanan tamamen yerli ve milli kaynaklarla tasarım ve üretimi tamamlanan milli elektrikli trenimizi de bu raylar üzerinde kentimize girerken görürüz.” ifadelerini kullandı.

Ziyaret sırasında Genel Müdür Yardımcısı Kazancıoğlu Rektör Durmuş’a hızlı tren seti maketi hediye ederken Rektör Durmuş’ta Kazanıoğlu’na plaket takdim etti.

jab
Anahtar Kelimeler:
Taipei 124 yılın en sıcak haziranını gördüÖnceki Haber

Taipei 124 yılın en sıcak haziranını gör...

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandıSonraki Haber

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar