Batmanda öğrencilere EBA erişim noktası

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Batmanda öğrencilere EBA erişim noktası
Abone ol
Batman Gençlik Merkezi, Coronavirus tedbirleri kapsamında ilk ve ortaöğretim kurumlarında derslerin online olarak verilmeye başlamasıyla birlikte, uzaktan eğitimde yeterli imkanı olmayan öğrenciler için Eğitim Bilişim Ağı’nı (EBA) hayata geçirdi.

Binlerce öğrencinin eğitim gördüğü ilde öğrencilerin mağdur edilmemesi adına 19 Mayıs, Beşevler, Yeşiltepe mahallerinde internet erişim hızında sorun yaşayan ve evde yeterli imkânları olmayan öğrenciler için sosyal mesafeli EBA hizmeti verilmeye devam ediyor.

EBA Destek Merkezinde öğrenciler, hafta içi 08.00-17.00 saatleri arasında bilgisayar ve internetten ücretsiz olarak faydalanabiliyor. İçerisinde son teknolojiyle donatılmış bilgisayarların bulunduğu merkezde toplam 15 bilgisayar ile öğrenciler, görevliler eşliğinde ders çalışma ve ödevlerini yapma imkânı buluyor. Bugüne kadar yaklaşık 300 öğrencinin EBA erişim noktasından faydalandığı aktarıldı.

Öğrencilerin sağlığı da göz önünde bulundurularak sosyal mesafeye uygun bir şekilde hazırlanan sınıflarda dezenfektan ve maskeler de hazır bulunuyor.(İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Vanda bir PKKli teslim olduÖnceki Haber

Vanda bir PKKli teslim oldu

Dünya geneli Coronavirus vaka sayısı 48 milyonu geçtiSonraki Haber

Dünya geneli Coronavirus vaka sayısı 48...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar