Batmanda öğrencilere başarı bursu verilecek

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Batmanda öğrencilere başarı bursu verilecek
Abone ol
Batman Ticaret ve Sanayi Odası ile Batman Ticaret Borsası, Batman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine merkezi sınav puanıyla yerleşecek öğrencilere mesleki eğitim başarı bursu vereceğini açıkladı.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi arasında imzalanan “Mesleki Eğitim iş Birliği Protokolü” ile Batman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi proje okulu kapsamına alındı.

Batman Ticaret ve Sanayi Odası ve Batman Ticaret  Borsasının  katkılarıyla 2019-2020 eğitim öğretim yılında 10, 11 ve 12'nci sınıflardan 10'ar öğrenci olmak üzere toplamda 30 öğrenciye başarı bursu verildi.

Batman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdulkadir Demir yaptığı açıklamada, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sonuçlarına göre Batman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini tercih edecek en yüksek puanlı 10 öğrenciye, 4 yıllık eğitim süresince, her eğitim ve öğretim dönemini kapsayacak şekilde yıl boyunca 9 ay süreyle burs desteği sağlanacağını bildirdi.

Demir, "Burstan yararlanan öğrencilere organize sanayi bölgelerindeki işletmelerde staj imkanı sunulacak olup mezun olduklarında istihdamlarına öncelik sağlanmasına destek verilecektir." dedi.

Mesleki eğitimin öneminden bahseden Demir, gençlerin iş kaygısına son verip geleceklerini planlamalarının yolunun mesleki eğitimden geçtiğini ifade etti.

Demir, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin Meslek Liseleri ile ilgili çalışmalarının yaklaşık 1 yıldır devam ettiğini belirterek ara eleman ve istihdam alanlarında bunların meyvelerini almaya başladıklarını vurguladı.(İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Adıyamanda KAAN projesi kapsamında eğitim verildiÖnceki Haber

Adıyamanda KAAN projesi kapsamında eğiti...

Malatyada uyuşturucu ticaretinden 3 kişi tutuklandıSonraki Haber

Malatyada uyuşturucu ticaretinden 3 kişi...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar