Batman'da hastaneler birleştirilip eğitim ve araştırma hastanesine dönüştürülüyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Batman'da hastaneler birleştirilip eğitim ve araştırma hastanesine dönüştürülüyor
Abone ol
Batman İl Sağlık Müdürü Doktor Mehmet Hakan Pamukçu yaptığı yazılı açıklamada, Batman Bölge Hastanesinin yeni Kadın Doğum Hastanesi ile birleştirilerek 810 yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne dönüştürüldüğünü söyledi.

Yeni hastanenin tıp fakültesinin temelini oluşturacağını vurgulayan Pamukçu, "Bugün imzalanan kararla Batman Bölge Hastanesi yeni Kadın Doğum Hastanesi ile birleştirilerek 810 yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne dönüştürüldü. Bu kararla ilimizin ilk 3'üncü basamak hastanesi olacak yeni hastanemiz tıp fakültemizin temelini oluşturacak, daha önceden ilimizde bulunmayan birçok özellikli hizmet birimi doğal olarak Batman'ımıza tanımlanacaktır." dedi.

Eğitim ve Araştırma Hastanesinin ilin sağlık turizminin de gelişmesine sebep olacağını ifade eden Pamukçu, "Ayrıca ilimizden, sevk gereklilikleri en aza indirgenecek sağlık turizminin de ilimizde gelişmesini sağlayacaktır. İlimizde bulunmayan uzmanlık dallarında hekim ve sağlık çalışanı istihdamlarını oluşturacaktır. Bununla birlikte ilimizin içinde bulunduğu bu konudaki nitelikli sağlık hizmeti verme potansiyelini daha da ileriye taşıyacaktır." diye konuştu.(İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Gelecek Partisi Eyyübiye İlçe Başkanlığı havuz projesini eleştirdiÖnceki Haber

Gelecek Partisi Eyyübiye İlçe Başkanlığı...

Kırıkkalede Coronaviruse karşı elektronik kelepçe dönemi başlatıldıSonraki Haber

Kırıkkalede Coronaviruse karşı elektroni...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar