Köpek Sahiplendirme

Batmanda gazete bayilerinden Cumhuriyet gazetesine boykot

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Batmanda gazete bayilerinden Cumhuriyet gazetesine boykot
Abone ol
Köşe yazısında Batmanlı kızlar hakkında ağır hakaret, iftira ve mesnetsiz iddialarda bulunan Cumhuriyet gazetesi sözde yazarı Işıl Özgentürk’e ve gazeteye tepkiler çığ gibi.

Batmanlı kızlara yönelik ağır hakaret ve iftiralarda bulunan sözde yazar Işıl Özgentürk’e tepki yağdı. Tepkilerin bir türlü dinmediği kentte kimi gazete bayisi Cumhuriyet’i satmazken siyasi partiler, Baro, STK’lar ve vatandaşlar yaptıkları açıklamalarla gazeteyi ve yazarını protesto etti, suç duyurusunda bulundu.

Batmanlı kızlar hakkında ağır hakaretlerde bulunan yazıya yer veren Cumhuriyet gazetesine bir tepki de gazete bayilerinden geldi.

Batman’da kimi gazete bayii Cumhuriyet gazetesi satmama kararı aldı.

Turgut Özal Bulvarı üzerinde gazete bayisi işleten Naif Sökmen, Batmanlı kızlara ve halkına yönelik çirkin iftiraları görünce gazeteyi satmama kararı aldığını söyledi.

“Gazetecilikle hiçbir alakası yok”

Gazeteye tepkili olduklarını, kimsenin gazeteyi almadığını ifade eden Sökmen, “Cumhuriyet gazetesi sözde yazarı olan Işıl isimli bir kadın Batman hakkında çok alçakça bir haber paylaşımında bulunmuştur. Batman’ı hiç görmeden, bilmeden ve tanımadan yazdığı yazının gazetecilikle hiçbir alakası yoktur. Benim iki tane kızım var. O sözde yazarı evime davet ediyorum. Evime gelsin ve kız çocuklarımın durumlarının ne olduğunu kendi gözleri ile görsün.” dedi.

“Gazeteyi satmama kararı aldım”

Sözde yazar hakkında yasal işlemin başlatılması gerektiğini ifade eden Sökmen, “Devlet yetkililerinin sözde bu yazar hakkında gereken cezai işlemleri yapmasını istiyorum. Başta Batman halkının ve tüm Türkiye insanının bu konuya bir el atması gerektiğini düşünüyorum. Gazete bayisi olarak Cumhuriyet gazetesini satmama kararı aldım. Gelen Cumhuriyet gazetelerini geldiği gibi iade ediyorum. Sözde yazarın hiçbir yerde yazı yazmayarak evinde oturmasını tavsiye ediyorum. Çünkü yaşı ilerledikçe saçmalamaya devam edecektir. Batman’a yaptığı hakareti yarın öbür gün başka iller için de yapabilir.” diye konuştu.

“Cumhuriyet gazetesini boykot ediyoruz”

Cumhuriyet’i satmama kararı alan gazete bayisini tebrik eden Emrah Kara, “Bizde esnaf olarak yapılan bu uygulamayı onaylıyor ve Cumhuriyet gazetesini boykot ediyoruz. Batmanlı olarak bu gazeteyi satmayacağız ve bu canilere söz hakkı vermeyeceğiz. Batman’ı çok yanlış tanıyorlar. Sadece gelip insanları görsünler diyorum.” ifadelerini kullandı.(İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Ankarada kaçakçılık suçlarından 18 kişi yakalandıÖnceki Haber

Ankarada kaçakçılık suçlarından 18 kişi...

Midyatta “Tarihi Çarşılarının Canlandırılması” projesi tamamlandıSonraki Haber

Midyatta “Tarihi Çarşılarının Canlandırı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar