Köpek sahiplendirme

Batmanda cadde ve sokaklar sessizliğe büründü

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Batmanda cadde ve sokaklar sessizliğe büründü
Abone ol
Yeni tip Coronavirus (Covid-19) önlemleri kapsamında uygulanan 2 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının ilk gününde kentte büyük bir sessizlik hâkim.

İçişleri Bakanlığınca Covid-19 salgını tedbirleri kapsamında ilan edilen hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması dün akşam 21.00’den itibaren başladı.

Tüm Türkiye’de pazartesi günü saat 05.00'e kadar geçerli olan 2 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının ilk gününde şehirdeki cadde ve sokaklar boş kaldı.

Vatandaşların dışarı çıkmamasından dolayı sokak ve caddeler hayvanlara kaldı. Vatandaşların yoğun olarak kullandığı Elma Sokağı, Çarşı, Bankalar Caddesi, Gülistan Caddesi ve Turgut Özal Bulvarı gibi işlek caddeler tamamen boş kaldı.

Sokağa çıkma kısıtlamasının ilk gününde vatandaşların yasağa uyduğu görülürken en işlek sokaklar, caddeler ve parklar gibi kentin tüm noktalarındaki hareketlilik yerini sessizliğe bıraktı.

Kentin birçok noktasında güvenlik önlemi alan polis ekipleri de uygulama noktaları oluşturdu. Ekipler, sokağa çıkma kısıtlaması kapsamı dışında olan sürücü ve vatandaşların çalışma belgelerini kontrol ediyor.

Kentte zorunlu kamu hizmetlerinin sürdürülmesi için kurum araçları, özel sağlık kuruluşları, eczaneler, tüpçüler, fırınlar, kasaplar, bakkallar gibi iş yerleri ve kurum ile kuruluşlar hizmet vermeye devam etti.

“Baya sıkıntı yaşıyoruz”

Covid-19 tedbirleri kapsamında getirilen kısıtlamaları olumlu karşılayan kimi vatandaş ise tedbirler sayesinde Coronavirus’un azalabileceğini düşünüyor.

Kısıtlamadan muaf tutulan bakkal işletmecisi Ömer Ceylan, “Kısıtlamanın Batman için iyi olduğunu düşünüyorum. Çünkü vakalar baya yükselmişti. Bu tedbirlerin işe yarayacağını söylemek istiyorum. Covid-19’un bir an önce bitmesini istiyoruz. Baya sıkıntılar yaşıyoruz. Ekonomik sıkıntı oluyor. Tedbirler devam ederse virüs biter inşallah.” diye konuştu.(İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan Dünya Mühendisler Günü mesajıÖnceki Haber

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan Dünya...

Ankarada atlı birlikler devriye attıSonraki Haber

Ankarada atlı birlikler devriye attı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar