Batman Üniversitesi: Eren Bülbül Ormanı oluşturuluyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Batman Üniversitesi: Eren Bülbül Ormanı oluşturuluyor
Abone ol
Batman Üniversitesi'nden yapılan açıklamada, Batı Raman Külliyesi’ne Yasin Börü Ormanı’nın oluşturulduğu “Şehitler Tepesi”ne şimdi de Trabzon’da PKK mensuplarınca katledilen 15 yaşındaki Eren Bülbül Ormanı oluşturulacağı bildirildi.
ücretli

Açıklamada, 25 dönümlük alan üzerine 10 bin fidan dikilerek oluşturulması planlanan ormanın ilk etabına 5 bin fidan dikiminin gerçekleştirileceği belirtildi.

İkinci etap kapsamında ise 5 bin fidan daha dikilerek “Eren Bülbül Ormanı” oluşturulacağı kaydedildi.

Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, tarihin her döneminde bu ülkenin dış mihrakların hedefinde olduğunu ancak bu necip milletin bu toprakları kanları pahasına savunduğunu söyledi.

Rektör Durmuş, “Dün Çanakkale’de yedi düvele nasıl geçit verilmediyse 100 yıl sonra bugünde ülkemize karşı cephe alan mihraklara, teröristlere geçit vermiyoruz. Birlik, beraberliğimizin timsali, 15’liler. Çanakkale’de küffara geçit vermeyen 15’liler, 100 yıl sonra da küffara geçit vermedi. PKK’li teröristlerin şehit ettiği Yasin Börü ve Eren Bülbül’ün adlarını Batı Raman’da 'Şehitler Tepesi'nde yaşatıyoruz. Biri Trabzonlu diğeri Diyarbakırlı. İki fidanımızın adını binlerce fidan dikerek oluşturduğumuz 'Şehitler Tepesi'nde yaşatıyoruz. Nasıl Türk’üyle, Kürt’üyle, Laz’ıyla, Çerkez’iyle, Arap’ıyla Çanakkale’de yan yana yatarak birlik ve beraberliğin en güzel örneğini dünyaya sergiliyorsa bugünde bu iki fidan bu birlik ve beraberliğimiz çimentosu olmuştur.”​ dedi.(İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Kalp ve felç hastalıklar pandemiden daha fazla ölüme neden oluyorÖnceki Haber

Kalp ve felç hastalıklar pandemiden daha...

İstanbulda toplu taşımalara HES kodu zorunluluğu geliyorSonraki Haber

İstanbulda toplu taşımalara HES kodu zor...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar