Köpek Sahiplendirme

Batman İl Milli Eğitim Müdürü: Okullarımız çocuklarımız için güvenli bir ortam olacak

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Batman İl Milli Eğitim Müdürü: Okullarımız çocuklarımız için güvenli bir ortam olacak
Abone ol
2020-2021 eğitim öğretim yılı uzaktan eğitimle başladı. Batman İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, yeni eğitim yılının açılışını Kültür İlkokulunda yapılan törenle gerçekleştirdi.

Yeni eğitim yılının başlaması nedeniyle okulda görev yapan öğretmenlerle bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Kurtaran, daha sonra uzaktan eğitim kapsamında yapılacak olan canlı derslerle ilgili idareci ve öğretmenlerden bilgi aldı. Kurtaran, ayrıca okula çocuklarının ders kitaplarını almaya gelen velilere de öğrencilerin ders kitaplarını verdi.

Kurtaran, "2020-2021 eğitim öğretim yılının çocuklarımıza, ülkemize ve eğitim camiamıza hayırlı olmasını diliyorum. Yaşadığımız bu sıkıntılı dönemi belirlenen kurallara riayet ederek hep birlikte aşacağız. Bu süreçte hiç şüphesiz en büyük sorumluluk siz değerli öğretmenlerimize düşüyor. Okullarımızı çocuklarımız için sağlık açısından en güvenli yer haline getireceğiz. Bu konuda gerekli tüm çalışmaları tamamladık. Bu süreci yapacağımız titiz ve özverili çalışmalarla en kısa sürede atlatacağız.” dedi.

Bu süreçte en büyük destekçilerinin veliler olduğunu söyleyen Kurtaran, “Yeni eğitim-öğretim yılına salgın sürecinden dolayı uzaktan eğitim yoluyla başlıyoruz. Öğretmenlerimiz EBA üzerinden canlı ders vermeye başladılar. Ayrıca öğrencilerimiz EBA TV üzerinden derslerini dinlemeye başladılar. 18 Eylül'e tarihine kadar bu süreci en iyi ve kapsamlı bir şekilde geçireceğiz. Özellikle bu işin en önemli kısmı çocuklarımızın motivasyonu. Bu konuda üzerimize önemli bir görev düşüyor. Sürekli veli ve öğrencilerimizle iletişim halinde olmayız. Bu süreçte en büyük destekçimiz velilerimizdir. Gerek canlı derslerin gerekse EBA TV'deki derslerin izlenmesi için velilerimizin çocuklarımızı motive etmesi gerekiyor." diye konuştu.(İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Macaristan bugünden itibaren tüm sınırlarını kapatıyorÖnceki Haber

Macaristan bugünden itibaren tüm sınırla...

Bakan Soylu DAİŞin sözde Türkiye Emirinin Mahmut Özden olduğunu açıkladıSonraki Haber

Bakan Soylu DAİŞin sözde Türkiye Emirini...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar